bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tavrını başta koymaya çalışıp, olursa ekime olmazsa s.kime kadar hesabı yapan en acımasız öğretmen blöfüdür. öğrencice temele alınan tek noktası vardır bu sözün. o da; ardından "yok yazmayacağım" lafının gelip gelmediğidir. gelmediği sürece kimse çıkmaz o dersten. öğretmene göre ise, bakalım kim ders için kim imza için gelmiş görelim gibilerinden düşüncelerle ortaya atılan yemdir*
  1 ... feykmeykidareeder
 2. 2.
  uyanın görülmediği söylem.
  3 ... statik smiley
 3. 3.
  aklı başında hiç bir öğrencinin düşmeyeceği bir tuzaktır.nedense öğretmenler bu blöfü yapmaktan asla vazgeçmezler.öğretmenler tarafından nesilden nesile aktarılacaktır.
  1 ... crosswise
 4. 4.
  ilk çıkmaya yeltenen kişi o andan itibaren kahramandır.
  1 ... hypotenuse
 5. 5.
  'hocam yok yazacak mısınız?' sorusunun sorulma sebebidir.
  1 ... seboistasyon
 6. 6.
  On küsür senedir öğrenci olanlar yemezler hocam, ben dinliyormuş gibi yapmaya devam edeceğim.
  ... kocaburun
 7. 7.
  dersi dinlemeyecek olan imzasını atıp çıkabilir de denilir bazen bazıları cengaverlik yapıp çıkar o derstende kolay kolay geçemez ama.
  ... paronayak
 8. 8.
  Dersi anlatacaksanız siz çıkabilirsiniz hocam.
  1 ... casandra rheme
 9. 9.
  farazi bir laftır efenim. hocanın, sınıfın onu dinlemediğini anladığını an tecahül-i arif sanatını icra ederek kurduğu içi boş tehdittir. öğrenci milleti bu tehdidi duymazdan gelir ama yine hocasına saygısından -mış gibi oyununu oynamaya devam ederek, dersle ilgiliymiş numarası yapmayı sürdürür.
  ... nymphadora85
 10. 10.
  klasik öğretmen söylemidir.

  Lakin son hafta zaten yoklama alınmayacak derste söylendiğinde, sınıfın yarısının çıkmasının akabinde; "iyi ettiler final sorusunu daha rahat işleriz" de diyebilir. *
  2 ... nane