1. ?.
  tek kelimeyle iğrençtir. sır saklama politikası olmayan dershanenin öğrencisini, veliye deşifre etmesidir. sıralamada biricik evlatlarının 1500 kişi içinden 1378. olduğunu gören ailenin, çocuklarıyla arası açılır. açılım esnasında 2 tane tokat patlatılır.
  4 ... boslukta suzulen
 2. ?.
  (bkz: veli toplantısı)
  1 ... hayatin anlamini arayan adam
 3. ?.
  (bkz: sözlükteki yaş sorunu)
  1 -2 ... obtainedenslavement
 4. 1.
  özellikle zavallı yavrunun bundan haberi yoksa ve eve geldiğinde babasının ''sınavın sonucu noldu?'' sorusuna ''çok iyi baba 2000 kişide 100. oldum'' cevabını verdiyse, ardından babanın yüzüncü demek diyerek cebindeki 1999. sırayı gösteren sonuç belgesini çıkarmasıyla sonuçlanan olaydır... sonra ikinci perde oynanır!
  ... forever autumn
 5. 2.
  hayat karartıcıdır. çok çok kötüyse dünyanızı başınıza yıkan cinsidir. sanane kardeşim benim sınav sonucumdan bana söylediğin yetmez gbi bide velime söylüyosun. daha kötüsü okuldan kaçtığında veline atılan "gelmedi" mesajıdır.(aslında ikisi çok kötü ya)
  ... persephone hades
 6. 3.
  çok vahim bir durum dershaneye gitmeye niyetli olanlar ailesinin numarasını vermesin mümkünse. sonra olan şeyler çocuğunuz şu gün okula gelmemiştir. bilmem kaç tarihinde toplantı vardır. çocuğunuzun sınav sonucu. şu tarihte etüt vardır... bu mesajı ebeveyn görmeden silecek bir yeteneğe kısa sürede sahip olursunuz.
  ... ihatemylife