bugün

haftanın 6 günü ( izin günü hafta içi olmak kaydıyla) günde yaklaşık 11 - 12 saat mesai ile çalışanlarının canına okuyan kuruluşlar.
eğitim ile ticaret arasındaki ince çizgi.
buraya gidip iyi bir üniversite kazanan öğrenci de vardır,
buraya gidip dershaneye kazandıran öğrenci de vardır..
eğitimin sisteminin ayıbıdır. Okullarda ki eğitim yeterli olsa hiç bir öğrenci gitmez.

edit: para tuzağı.
dershane? aklıma geldikçe sinir oluyorum,yarın yine var sabahın yedisinde ve üstelik yaz tatilinde kalkmak kadar hiç sinirbozucu bi olay yoktur.
(bkz: katil olmak için güzel birgün)
ağlaya ağlaya gittiğim yerlerden biridir eziyettir.insan kendi kendine bunalım yapar sıkıntı yapar kazancam yerine ya kazanamassam dünya kadar para... diye devam eder.
boşa giden paraların açıldığı hesap.
ortamı yalandır. öğretmenlerin o ehehe gülen yüzü samimiyeti sırf maddidir. çok eğlenirsiniz orası ayrı ama bittiğinde tam biter geriye hiçbir şey kalmaz.
en az çaba yasası gereğince adının dersane olmasının kaçınılmazlığı su götürmeyen; herkesin faydalanması ile hiç kimsenin faydalanmaması arasında öğrencilerin sınav streslerinin logaritmik artışı dışında hiç bir fark olmayan ancak, herkes faydalanamadığı için fırsat eşitsizliği yaratan, özel eğitim kurumlarıdır.
eğlenceli değildir. insan oğlunun adaptasyonudur onu eğlenceli kılan. yoksa dershaneye gittiğin sürede dışarıda da bir arkadaş ortamı kurabilir, sıçana kadar eğlenibilirsin. hayat sikendir dershane. hayatının en güzel yıllarını kapalı odalarda geçirirsin mal gibi. haftada 2 gün olan tatilini 20 metrekare odalarda, onlarca kişinin nefesini koklayarak geçirirsin. şimdi bu mu eğlenceli, yoksa hafta sonu arkadaşlarınla çıkıp bir yerlere gitmek, kar topu oynamak, güneşlenmek, basket oynamak falan mı daha eğlenceli. kendimizi kandırmayalım, bir çok nesilin hayatı böyle sikiliyor. çocuklar idiot gibi büyüyor. sosyopat oluyor halkımız. sonra da "avrupa'da böyle değil, insanlar daha samimi, çabuk kaynaşıyorlar" diyor bilmiş tipler. e tabiki oradakiler daha sosyal olacak. sen çocuğun sosyopat olması için elinden geleni yapmışsın, neden şaşırıyosun ki?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.