bugün

yaklaşan finallerle sinir stres içinde olup hiç istemediği halde masanın üzerinde duran yığın halindeki ders notları, kitap özeti, fotokopilerle uğraşmak durumunda olmaktır. bıkkınlık getirir. insanı boğar.
en kötüsüde arkadaşlarının sınavları bitmiş eğlenirken senin masa başında oturmak zorunda kalmandır.
(bkz: lise son)
yıllarca kurtulamadığımız psikolojidir. hele bu duyguyu öğrenci içinde hissetmiyorda çevreden alıyorsa of of off.
özellikle pazar gününde oluyorsa durum vahimdir. insanın gününü böler, belli bir saat belirlenir saat 2de ders çalışmaya başlanacaktır o saate kadar vakit geçirilir. sonra o saat 3 olur 4 olur. ve bir bakarsınız gün bitmiş. aslında masaya bir oturulsa devamı gelir ama o vakte kadar resmen işkence çekilir. illet bir şeydir gününüzün içine eder bu zorunluluk.
eğer o zorunluluk giderilmesse ''sabah kalkıp çalışırım'' moduna girilir ve bir bakılırki sıçtın mavisi konuya nokta koyar.
sanki kendimi bildim bileli içinde olduğum durum,hayatın en kaçınılmazı ne boktan ne içler acısı.
daha kötüsü de olabilirdi.. (bkz: sıçtın mavisi)
zorunda olunduğunda 24 saat hiç aralıksız çalışılsa da hiçbir şey anlamamak ile sonuçlanan eylem.

(bkz: bana biraz renk ver)
çok berbat bi durumdur hele haftaiçi sınavın varsa ve sen haftasonu çalışmak zorundaysan sıçtın demektir.
icinde bulundugum durumdur.
calismamak icin yine elimden geleni yapiyorum.
evet yorucudur, hemide nok ve benin kültürü diye bir kültürü çalışmak insanı çileden çıkarır. vereceğiniz ödevi sikeyim!
Asıl sıkıntı hiç çalışma isteği olmadan bu durumda olmak gerçekten zor.
Hepsi bu dayatmacı sistemin sonucudur.

(bkz:TEOG
(bkz:YGS
(bkz:LYS
(bkz:KPSS
(bkz:Ehliyet Sınavı
(bkz:Hayat zaten bi sınav
(bkz:Öbür taraftada sınav
9 tane bütüm olduğundan mutevellit içerisinde olduğum durumdur. 9 tane büt nedir arkadas.
Ders çalışma isteğini kaçırır. Halbuki zorunlu olmasa ben kendi kendime oturup çalışacağım.
Ilkokul
Sinav
Ortaokul
Teog
Lise
Ygs lys
Universite
Kpss
Evlilik
En buyuk sinav
Cocuk
Sinav
Olum
Hayatin sonu yine sinav

Bunca sinav varsa seve seve olmasa da calisiyoruz lan.
liseli veletlerin işidir. açık ve net.
Saçmalıktır. Okuyan herkes ders çalışmak zorundadır fakat teoride. Ben hiç kendimi ders çalışmak zorunda hissetmedim nedense.
arafta kalmak.gençken gençliğinden vazgeçmek.
diploma peşinde koşanın maalesef başına gelecek olan olaydır.
Iki sene boş kaldığım her an yapmam gerekendir.
Puh nalet ya, olsun ama. Kazanacağız, güzel günler yakındır.
ders çalışmak gerçekten kafası rahat insan işi. babanızın 1 milyon doları yoksa okumayın.
30 yaşına geldim hala böyleyim. Tam da yılbaşına denk geldi. Neyse ki yılbaşını kutlayan partileyen biri değilim.
Zorunda değilsiniz zeki olsaydınız.