1. 1.
  bu tarz kızlar özellikle fen-edebiyat ve eğitim fakültelerinde bolca bulunmaktadır. her yıl kayda ya erkek arkadaşlarıyla ya da bilgisayar kullanmaktan azcık çakan bir kız arkadaşlarıyla giderler. kaydolmak onlar için basit bir olaydan çıkıp eziyete dönüşebilir.
  1 ... diyonsos
 2. 2.
  şöyle diyalogları yaşatan kız modelidir:
  -ya nerden girecektin bu ders seçimine?( bu arada ekranda ana sayfada 46 puntoyla "ders seçimi için tıklayınız" yazmaktadır. )
  +bi kenara çekil sen.

  -çıktı alcaz dimi bide?
  +hmm,evet
  2 ... diyonsos
 3. 3.
  "ayy bi bakar mısınızz, tam olarak neye şey ediyodum" sözleriyle 5 dakikalık kayıt süresini 25 dakikalık işkenceye dönüştüren kız modelidir.
  1 ... kim ne demisti
 4. 4.
  bu kız internetten üç saat çalışır çabalar, en sonunda kafayı yemeden bölüm sekreterliğine gitmeye karar verir. Zorunlu CS'dersinin bi saatiyle çakışan Türkçe dersi koydukları için o ders yüklenmemiş ve türkçe sectionu değiştirilerek olayın çözüleceği fark edilmiştir, ancak internetten işlem yapılamamaktadır,sekreterliğin onayı gerekmektedir.. Durum bu kadar basittir.. Fakat Bölüm sekreteri olacak şıllık onu BCC'ye yollar. "Türkçeyi drop et, sonra öbür sectionu seç" diye bi de akıl verir. Hayır sanki kızımız o kadar gerizekalı ya hiç aklına gelmemişti bunu yapmak..

  Yine de sekreterin aklına uyar gider internetten türkçeyi drop eder. Fakat o da nesi, advisor'ın imzası olmadan diğer sectionları alamayacaktır. Hemen drop ettiği sectionı geri almaya çalışır ancak sistem buna izin vermez.yüklenemeyen ders sayısı birken ikiye çıkar.
  Sinirle bölüme geri dönen essas kız, durumu anlatır ve sekreterle birlikte danışman olacak adamı aramaya koyulurlar; ne ofis ne ev ne cep numarası açık olmayan adama mailler yağdırılır.

  O sırada alınmak istenen türkçe dersi dolmuştur, drop edilen de öyle. kızımız tabiri caizse şey gibi kalmıştır ortada. "Merak etme fazladan kota açarlar senin için" diyen bölüm sekreterine "allaşkına akıl verme" denir * ve bu sefer de türkçe hocası aranır. isyan eden kız "bari almancayı siz yükleseniz sistemden?" diye sekretere sırnaşsa da, imza olmadan olmaz diye tutturur sekreter kaltağı. olan bizim mis gibi loaded türkçe dersine olmuştur. hiç bi şey yapılmadan evde oturulsa bundan iyidir. Yine de "Sana yenilmicem Bilkent!" denir ve Lucas * yolu beklenir, günü güne eklenir.

  Derken olmam diyesice Lucas gelir. bi küçük "sorry"le yemekte olduğunu söyler. Taş yiyesicenin ramazan günü bulduğu bahaneye bak.. "Afiyet olsun hocam" denilip çat pat ingilizceyle durum anlatılmaya çalışılır. imza da alındıktan sonra bi milyonuncu kez BCC'ye gidilir. Ana-baba günü. Bir besmele bin umutla türkçe sectionu kontrol edilir. dolmuştur. *Fakat o da nesi "Bu da mı gol değil" derken 1kişi yanlışlıkla drop edince boşluk açılmış ve "ders seçimi yapamayan kız" dört ayağının üstüne düşmüştür. Türkçe ve CS121, schedule'a cuk diye oturmuştur. Sevinçten "YEap Baby!" diye yüksek sesle haykırılır. borsayı andıran pc labında kimse duymamıştır, çünkü herkesin derdi başından aşkındır. GER101'i de gayet sorunsuz yükledikten sonra sevinçle evin yolunu tutar.

  Çile çektiğini sanan genç kız ablasına durumu anlatınca "Kıza bak ya 2-3saat içinde kayıt hallediyo bi de laf söylüyo.ben günlerce hocanın kapısında uyuduğumu bilirim.Almancayı kimden alıyon?kota mı açtırdın yoksa şans yüzüne mi güldü de açık kota mı buldun?ballılığın bu kadarı ya! NErde görülmüş bi çömezin GER101 almayı becerebilmesi." diye bir dokunup bin ah işitir.

  Lafın kısası *; ders seçimini yapamayan kızdeyince akla hemen beceriksiz kevaseler gelmemelidir. Pek çok üniversitede kız erkek demeden ders seçmek gerçekten çiledir.ders seçimini yapamayan kızların tek eksiği ders seçmeyi basit bi şey gibi görüp kayda topuklu ayakkabılarla gitmeleridir. Böyle satırları ayakları bi kova suyun içinde şişken yazarlar. * *
  ... uzaktan kumandali essek
 5. 5.
  bilgisayar bilgisi msn'den ibaret olan kızdır. iş başvuru formlarının "bildiğiniz bilgisayar programları" kısmına da "msn" yazması muhtemeldir.
  1 ... stalker
 6. 6.
  kararsız kalıp 21 kredilik barajı aşıp 24 kredilik seçim yaparak canının çektiği tüm dersleri alıp dönem başlayınca derslerle başedemeyip kendine sövmesi mümkün olan, inek olamayan ancak bölümünü seven dünya iyisi hatun kişidir. *
  1 ... kelime