1. 1.
    Memur olmayı bir yerlere gelmek zanneden insandır.

Ders çalışır ancak hayat tecrübesi yoktur. Okulda başarılıdır ancak hayatı başarısızlıklarla doludur. Arkadaşlık ilişkileri zayıftır, kuvvetle muhtemel içine kapanıktır. Gezip tozmaz, eğlenmez, sıkıcıdır. tüm hayatı, tüm heyecanı sınav notları üzerinedir.

Çalışmak gereklidir ancak iş ders çalışmayla bitmiyor. Girişimci, atılımcı, dışa dönük, lider vasıflı olabilmeli insan. Kendi alanında kendini geliştirip, her alanda bilgi sahibi olmalı.

Edit: ders çalışmakla kitap okumak, araştırma yapmak aynı şey değildir.
    6 -3 ... yahigewrovski
  2. 2.
    türkiyede yaşadığını unutuyordur.
    6 ... kagit helva
  3. 3.
    vay anasını 21. yüzyıldayız sadece girişimciler ve liderler varmış. boşuna okumayın lan. limon falan satın. adam hayatı çözmüş.
    7 -1 ... corbadaksinekkanadi
  4. 4.
    Bir de bir öğrenci ders çalışıyor diye, ödevlerini ve sorumluluklarını yerine getiriyor diye onu hiç sokağa çıkmıyor, insan görmüyor, iki kelimeyi bir araya getirip konuşamıyor, hiç televizyon izlemeyip bilgisayar oyunu oynamıyor sananlar var. Kendi başarısızlığınızı böyle bahanelendirmeyin.

Evet biraderim o çocuk ders çalışacak iyi bir okula gidecek, iyi bir işi olacak, iyi yerlere gelecek. Sen de hayatı yaşıyorum diye kendini avutursun amk. Korkma seninki de güzel iş.

Başarılı bir öğrenci değilim ama durumlar bu.
    3 -1 ... ulkucuwolf
  5. 5.
    büyük olasılıkla da bir yerlere gelecektir. siz de imrenerek bakıyor olacaksınız. üzgünüm gerçek bu.
    5 -1 ... nasada oralet icen adam
  6. 6.
    (#39942910) Değil mi ? Gelde bunu ailelere anlat
    1 -1 ... fyabse
  7. 7.
    Aklı başında bir insandır. Açıkçası bu insanları küçük görenlerin çocukları üniversitede çok gıcık bir hoca var buba/ana yav hofffff diye zırlar.
    1 -1 ... meruem
  8. 8.
    Her ikisini de hayatta tatmış birisi olarak, hayatı kacirmadan maxsimum kazanç en guzeli. Tutkun olucak iş memurluk ise değer. Yok değil ise kendini sömürtmek tutkun olamaz. Aklını kullan turkiye gerceklerine göre.

Edir: memurluk degil de bahsettigim ineklik ve giriskenlik.
    ... kontrollu insan
  9. 9.
    Doğru düşünen insandır. istediğiniz kadar aksini savunun, torpili de olsa bilmem nesi de olsa, siyasi fikri, yönelişi, dindar, ateist her ne olursa olsun, başarı başarıdır ve bu ders çalışarak olacaktır. Çok çalışmasına rağmen yukarıda bahsettiğim sebeplerden vs dolayı istediğini elde edemeyen insanlar da, "ben elimden geleni yaptım" diyebiliyorsa, aslında o kisi yine kazanmıştır. Hiçbir sey yapmayıp da bir şeyler beklemek saçmalıktır.

Üzgünüm ama ders çalışmak zorundadir herkes.
    3 -1 ... formokrezol
  10. 10.
    En iyi bölümleri en iyi üniversitelerde okuyacak kapasiteniz yoksa (bende de yok) fazla kasmayın derim. Ama çoğu sağlık bölümleri hemen hemen iş garantisi olan ve kazanması da kolay olan bölümlerdir. Burda şansınızı deneyebilirsiniz.

Onun dışında kpss den atanmak daha kolay sayılır ortaöğretim icin. Çok değil bir sene çalışırsanız rahatlıkla atanirsiniz. Hic degilse üniversite okuyarak zamandan ve paradan kaybetmezsiniz.
    -1 ... the rus