bugün

Sınava sayılı aylar kala çalışmam gereken anlarda çalışma isteğinin gelmemesidir.
Çok salakça bir giriş yaptığımın farkındayım ama bir fikri olan varsa söylesin, ona göre bir metot uygulayayım.
Niye bir türlü konsantre olamıyorum ?
vize ve final dönemlerinde ayyuka çıkan isteksizliktir ki adamı büte götürür. *
Finallere 15 gün var hiç bi şey bilmiyorum. Israrla günde 13-14 saat uyuyorum. Geri kalan vakitte de masada oturuyorum. Bütlere el sallıyorum. Medeni, roma, anayasadan kaldık yani.
özellikle bahar döneminde vize ve final öncesi yaşanan durumdur. insanı o sınavdan bu sınava süründürür.
her daim olan isteksizliktir. sıralamam iyi olmasına rağmen bu isteksizlik yüzünden düşüreceğim, belli.

tanım: ders çalışırken veya çalışmazken hiç ders yapmama isteğidir, sınav öncesi daha da bastırır.
sonunu bildiği halde o sonu düşünmeme arzusu da geliyor insana bir yandan.
yahu ne kadar salakça bir durumun içindeyiz biz.
daha birde mezun olduktan sonra iş arayacağız bize, " biz sizi ararız. " diyecekler değil mi pardon.
acayip vahim bir konudur. uzun bir süredir yaşadığımdır. saat 1den beri yatıyorum, film izliyorum. her şey gayet yolunda. yaklaşık 10 dakika önce bilgisayarı bırakıp ders çalışmaya başlayayım dedim. anağğmm, o da ne? bir baş ağrısıı, bir baş ağrısı... düşman başına. her sabah uyandığımda uzun bir gün olacak ve ben ders çalışacağım diyorum, amma velakin olmuyor. iradesiz eziğin tekiyim sanırım. delireceğim ya.
Aynı zamanda "ders çalışmama isteğidir".
Yillardir muzdarip oldugum durumdur. Ogrencilik bitince yillar gectikce ders calisma zorunlulugu azalmiyor lakin bu isteksizlik artiyor. Bir sinavdan cikinca insan yoo artik caliscam bu boyle olmaz diyor sonra en ufak bir problemde hoop hemen o isteksizlik geliyor. Kalem dusse aman calismiyorum iste kivamina geliyor insan
Kronik rahatsızlığım.
Geçmeyen isteksizliktir. Vicdanım kalk çalış diyor ama uykum geliyor.