Advertisement

 1. 1.
  turk toplumunun kanayan yaralarindan birisidir.
  bazi buyuk dersaneler (simdi burda final diyip isim vermek istemiyorum) liselerin en parlak, en kafayi kirmis ogrencilerini bulup bulusturur, ogrenciye maas baglar, beles kaydini yapar, laptop falan verir, ogrencinin aklini alir. zaten oss'nin kitabini yazmis olan bu ogrenciyi sahiplenir, bir odaya kapatir, butun sene orda test cozdurur, padokta gazi kosusuna hazirlanan sergen gibi sinava hazirlar. gerci cocuk robot oldugu icin zaten hazirdir sinava. gerek bile olmaz aslinda deneme testine, ivirina zivirina.

  derken oss gunu gelir. cocuk da kendinden bekleneni gerceklestirir. oss sayisal turkiye 1.si olur. ondan sonra tv'ye cikan dersane yetkilileri kasim kasim kasilir. "evet efendim o da oss'ye bizimle hazirlandi. farkimiz ortada. ilk 100'de 53 ogrencimiz var." diye yavsak bir seklide, milleti de bir guzel aptal yerine koyarak reklamini yapar.

  yemisim oyle dersane basarisini. sen ovunecek birsey ariyosan bul en bi dandik ogrenciyi, bir yil boyunca adam akilli sinava hazir hale getir, dereceye sokmana da gerek yok, eli yuzu duzgun bir okula sok yeter. ondan sonra cik de ki "evet bu ogrencimiz sene basinda matematikten 10 net cikarirken, oss'de 40 net cikarmis ve ulkemizin en elit universitelerinden birine kayit hakki kazanmistir" boyle de canimi ye. ben de "vay be helal olsun adamlara, harbiden is yapiyorlar" diyip sapka cikarayim.

  parayi basip zaten derecesi garanti olan adamla boburleniyorsan bil ki reklamdan cok yavsaklik olarak niteleniyor o yaptigin. adam olmayiz.
  6 ... yozishanko
 2. 2.
  "bizim öğrencimiz derece yaptı,sizde öğrencinizi bize getirin oda derece yapsın"diyen dersane..
  ... balta
 3. 3.
  baslik bir dershane baska nesiyle dikkat cekebilir diye dusundurmustur.
  ... marlasingerinsigarasi
 4. 4.
  her dershanenin dereceye giren öğrencisi var ne hikmetse.

  ilk 100 dershanelerden çıkıyor sanırım lol.
  -1 ... unbridled
 5. 5.
  Lan neyi kapatıyon dingil? Sorun o dershanenin varlığı değil senin boktan eğitim sistemin. Sanki okullarda eğitim düzgün olsa, dershaneye ihtiyaç kalacak, millet dershaneye gidecek yine de. Soruna çözüm olarak sunulmuş bir yöntem kurslar. Bak eğitimin o kadar kötü ki artık meb okulda kurs veriyor öğrencilere haftasonu hafta içi, Neden acaba? Sadece okula gitmek yetmediği için olabilir mi?

  Ayrıca tabiki de öğrenciyle reklam yapacaklar. Kiminle yapacak reklamı başka?
  1 -2 ... bana abi deme asuman
 6. 6.
  herşey arz talep meselesi. misal 400 kişinin kayıt olduğu dersanede 5 derece yapacak öğrenci varsa onlara oynarlar diğerleri biryer tutturamamış mı barajı mı geçememiş umrunda değildir kimsenin.
  ... cond
 7. 7.
  Bundan 12 sene önce 600 saatin 460'ına girmeyerek zamanında tepkimi koymuştum. Hem dershaneye hem aileme.

  Bu kadar salakça, gereksiz, orospu çocuğu bir kurum olamaz. Bana ne lan komşunun oğlunun/kızının inekliğinden? O sikindirik dersleri almak istesem dershaneye gitmeden de alırdım zaten bu çok açık bir şey.
  ... ortambozan