1. 1.
    kimsenin teselli veremeyeceğini, aslında kendi derdinin kendinden başka umursayanı olmadığını bilen kişidir.
    5 -1 ... hyanesu xndra qq
  2. 2.
    çoğu zaman benimdir. eften püften dertlerimi neden etrafıma açayım ki zaten.
    ... son tahlil
  3. 3.
    Paylaşmayınca ne oldu ? Yine kendi kendimi yedim. Yapılmaması gereken bir davranış.
    ... auroramourora
  4. 4.
    sevinçler paylaştıkça artar. dertler paylaştıkça azalır. herkes dert dinlemez o ayrı. dost lazım. can yoldaşı lazım.

üstü kapalı, hiç tanımadığın insanlara bile anlatsan bir yerlerde derdini, o bile rahatlatır insanı.
    ... ba ba ba black aquila
  5. 5.
    insanların kendi dertlerinden başka hiçbir şey düşünmediğini geç farkeden kişidir. Geç olsun güç olmasın demek doğrudur.
    2 ... gokkusagininsekizrengi
  6. 6.
    Paylaştığı zamanlarda bir faydasını görmediği için susmayı tercih etmiş olması muhtemeldir efendim.
    9 ... sodomlu
  7. 7.
    sizinle paylaşmıyorsa dermanı sizde değildir demek ki.
    her haltı da bilmeyiverin. size ne milletin derdinden, bir yardımınız dokunmayacaksa? sırf dedikodu aracı olsun diye dert dinleyenlerden nefret ediyorum.
    6 ... nammu
  8. 8.
    Dinlemekten sıra gelmiyor çünkü.
    2 -2 ... mizahtananlayanhatun
  9. 9.
    Derdi gitgide büyüyecek olan insandır. Evet paylaşınca da bir şey olmuyor, hatta çoğu zaman "bunu mu dert ediyorsun ya boşver" gibi şeyler duyunca daha çok üzülüyorsun ama en azından kendini anlatabilmiş olmanın rahatlığını hissediyorsun. Yani burada mesele karşıdaki insanın seni dinlemesi veya anlayabilmesi değil, senin kendi içini döküp hafifleyebilmen. O yüzden paylaşın derim, içinizde tutmak hiçbir şeyi düzeltmez.
    3 ... darulmihen
  10. 10.
    bir zamanlar bendim bu. içe atmak iyi olmuyor. arada bi bazı şeyleri paylaşmak rahatlatıyor insanı.
    5 ... gethere