bugün

clive owen ve jennifer aniston'un başrolleri paylaştıgı boş zamanlarda izlenip eğlenebilinecek güzel bir film,Türkçesi "Raydan Çıkanlar"dır.
aynı isimli kitaptan uyarlanmış, ancak kitabı okuduktan sonra izlenen her film gibi hayal kırıklığına uğratması muhtemel bir yapım.
sadece ikinci yarısı izlenirse daha keyifli olacak, clive owen'ın pek çok oyuncu için kabus olan bir rolü ne kadar başarılı oynadığını gösteren film.
tonlarca mantık hatası barındıran film.
biraz irdelenirse tadı kaçacak bitiminde süper bir soundtrackla hafızalara kazınacak film.
rular rah-johnny
durağan sahnelerle başlayıp aksiyonlu sahnelerle sona eren film.ve ayrıca ;

--- spoiler ---

bir motel odasında 4 kişinin öldürülmesi olayına karışıp tereyağından kıl çeker gibi olaydan sıyrılabileneceğini de öğrenmiş olduk, tahta bıçakla hapishane'de adamı bıçaklayıp elini kolunu sallaya sallaya çıkmasına değinmiyorum bile.

--- spoiler ---
bünyesinde jennifer aniston bulundurduğu, gerilimi doruk seviyeye çıkarabildiği, sonu da güzel bağlanmış olan izlenebilir film.

--- spoiler ---

yalnız charles arkadaşım ortada bi ton kanıt bıraktıktan sonra 1+3 kişinin cesedinden nasıl kurtuldun? csi nerde? burası neresi?

demek ki las vegas, new york ve miami dışında cinayete karışırsan yırtması kolay oluyor.

--- spoiler ---
kaçak et kesmenin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatan film .
--spoiler--

ana fikri; "hiç kimse size durduk yerde yardım etmez, bir daha düşünün." olan güzel bir film. clive owen ve vincent cassel in oyunculukları takdire şayan. filmde mantık hataları var ancak çok da göze çarpmıyor. sadece clive owen abimizin; o otel odasından bir ifade verip gitmesi biraz olmamış. vincent cassel in jennifer aniston ile beraber olduğu filmin ortasında tahmin ediliyor ancak filmin başında yazı yazanın laroche olduğunu anlamamız* ters köşe sayılabilecek bir detaydı ve gayet iyi bağlandığını düşünüyorum. charles'ın son bıçaklama sahnesinden de yırtması; "üzerime saldırdı" deyip nefs-i müdafadan ziyade, zenci polisin inisiyatifine de bağlıydı. çünkü; headshot yiyerek ölen genç zenciyi* pek seviyordu müfettiş...

--spoiler--
"9$ yüzünden bir adamın hayatı nasıl sikilir?" sorusu filmin konusudur.
ama dram ve gerilim harika işlenmiş.
filmin çoğu yeri gerçekçi.
sonu da fena sayılmaz.
filmi anlatmak saçmalık olur.
sonuç, izlenebilir.
jennifer aniston'ın yirim ben bunu güzelliğinde olduğu 2005 yapımı film.