bugün

türk basınının aylardır görüp ama yazamadığı ve hatta gerçekleri görmesine rağmen siyasi gücün baskıları sebebiyle güdümlü yazılar yazdığı bir ortamda gazetecilik nasıl yapılırmış gösteren yazı.

siyasetten allah gibi korkan götverenlerin zoruna gider bu haberi de yayınlayamazlar.
saçmalık. zaten son paragraf saçmalığı kanıtlıyor.

--spoiler--
Karadeniz kulübünün politikayla alışılmadık bağlantıları daha önce ortaya çıkmıştı. Wikileaks tarafından yayınlanan büyükelçilik yazışmalarına göre başbakan Erdoğan‚ 2004teki bir yerel seçim mağlubiyetinden sonra sırdaşı Faruk Nafiz Özakı Trabzonspor başkanı yaptırdı. Söylentiye göre başbakan‚ daha sonra bu kulübe örtülü ödenekten bir kaç milyon dolar aktardı.
--spoiler--

akp 2002'den beri iktidar. Peki bu dönemde faruk nafiz özak trabzonspor başkanı oldu mu? http://www. trabzonspor. org. tr/default. asp?Sayfa=Personel&IND=17 buradan öğrenebilirsin. büyük ihtimalle haberi yapan şahıs tek elden bilgilerle haber yapmış. aynı başbakan'ın fenerbahçeli olduğunu ibb belediye başkanının oğlu'nun f7 yönetiminde olduğunu, bu ibb'nin hiç bir inşaat izni almadan yapılan kaçak bir stadı imar oyunlarıyla yasal hale getirdiğini, ataşehirde inşaatı yapılan salonun arazisinin nasıl ihale edildiğini bilmemektedir.

not: bunu eksilyen angut bir zahmet neden eksilediğini açıklasın. ben o şöyle yazdı böyle etti demiyorum. haberdeki bariz yalanı ortaya koyuyorum. ardından eklediklerim ise tüm medyada geçen şeyler. ataşehir arazisi ihalesi bursa'da bir gazeteye ilan verilerek açılmıştır ve bu ilandan sadece f7'nin haberi olmuştur. gerisi malum. ss kaçak yapılmıştır ancak yıllar sonra imarı çıkmıştır. bana eksi veren angut ss'in kaçak yapılmadığını inşaatın izinli olduğunu ispatlamakla yükümlüdür.
bizim kaliteli medyamızda olaylara böyle objektif bakabilseydi keşke.yok emenike para saymış,yok efendim bilyoner kapatılmış.yazık gerçekten çok yazık.
elin oğku yazmış. burası korkaklar cenneti zaten.
--spoiler--
Türkiyede hiçbir takım Fenerbahçeden büyük değil
--spoiler--

bazılarına kazık sokar gibi yazı.
(bkz: fenerbahçe/#13074196)
günümüzde bir çoğumuzun gördüğü haykırdığı ama göt korkusu olan gazeteciler tarafından dile getirilmeyen şeyleri açıklamış olan yazıdır .
ısmarlama yapılmış bir haber. der spiegel axel springer'in gazetesi. bu grup türkiye'de doğan grubuyla ve grubun sahibi olan aydın doğan galatasaray'lı olsada grup içinde fenerliler güçlü (özkök, eski damadı saatçi, mehmet aslan) ve bunu kullanıyorlar. f7 neye göre türkiyenin en büyük kulubü?
--spoiler--
vay be elin gavuru uzaktan bizi ne güzel özetliyor.. bıdı bıdı
--spoiler--
insanımızın tipik, yabancının bokunda boncuk bulma sevdasını ortaya çıkarmış yazı. Neredeyse her paragrafta "iddia ediliyor" ibaresi var. Bizim basından toparlanıp, derlenmiş haberler toplamı.
gerçekçi bir yazı.
almanya'nın en ciddi dergilerinden der spiegel'in yazısında bile fenerbahçe'nin, aziz'in parmağı var diye yazabilenlerin olduğunu görmek ise sadece gülünç ve komik.
bu kişiler bana başlarına gelen her felakette israil komplosu arayan arapları hatırlatıyor. hani kene ısırmalarına bile israil gizli servisinin işi demişti ya bazıları, onun gibi.
faruk nafiz özak'ı akp iktidarı döneminde trabzonspor başkanı olduğunu yazmış bir andavallının yazısı. bu kadar bariz bir yalanı görüpte hala bu haberden kendilerine iş çıkarmayı çalışan andavallıları gördükçe sadece gülüyorum.
yazı dikkatlice okunursa faruk özak akp döneminde başkanlık yapmıştır denmiyor yazıda. rte faruk özak yardımı ile trabzon'a para aktarmıştır deniyor.
okuduğunu anlamamak bu olsa gerek. ve okuduğunu anlamayarak çıkardığın sonuçla fener'e saldırmak.

o yazı şurdadır:

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18671802.asp)
"Karadeniz kulübünün politikayla alışılmadık bağlantıları daha önce ortaya çıkmıştı. Wikileaks tarafından yayınlanan büyükelçilik yazışmalarına göre başbakan Erdoğan‚
--spoiler--
2004teki bir yerel seçim mağlubiyetinden sonra sırdaşı Faruk Nafiz Özakı Trabzonspor başkanı yaptırdı
--spoiler--
Söylentiye göre başbakan‚ daha sonra bu kulübe örtülü ödenekten bir kaç milyon dolar aktardı."
okuduğumuzu anladık mı sınavlarında çıkması gereken bir makale.
iyi bir yazıdır. bazılarına inat yazılmıştır.
orjinali
"Der Club von der Schwarzmeer-Küste war schon früher durch ungewöhnliche Verbindungen zur Politik aufgefallen. Regierungschef Erdogan habe, so heißt es in den von der Enthüllungsplattform Wikileaks veröffentlichten Botschaftsdepeschen, nach einer Niederlage bei Kommunalwahlen 2004 seinen Vertrauten Faruk Nafiz Özak als Präsidenten Trabzonspors installiert. Der Premier, so wird gemunkelt, habe dem Verein später einige Millionen Dollar aus einer geheimen Staatskasse überwiesen." Almanca bilen arkadaşları paragrafı tercümeye çağrıyorum.

bu ingilizce çevirisi. burada Nafiz Özak'ı başkan seçtirdi diye tercüme oluyor.
The Club of the Black Sea coast was already noticed by unusual connections to politics. Prime Minister Erdogan, it is said in the unveiling of the published Wikileaks message dispatches, installed after a defeat in local elections in 2004 to his intimates as President Faruk Nafiz Özak Trabzonspor. The prime minister, so it is rumored, have paid several million dollars later, the club made ​​a secret treasury.
elin gavuru yazınca kıymete binen konu... biz daa bu işin başında yazdık, kimsenin ruhu duymuyor. işin içyüzü bu:

(bkz: türk futbolundaki trabzon lobisi)
bir yanlışı bulunan yazı. türkiyede fenerbahçe den büyük bir kulüp var. laciverti değil kırmızıyı kullanan kulüp o da.
rezil bir yazıdır. bağış erten ve mehmet arslan tarafından yazdırılmış bir yazı.