bugün

sarılabilirsin, herşeyin geçeceğini söylemek yada üzülme demek onu daha çok üzebilir. travmalarını hatırlatacak şeyler konusunda çok dikkatli olursan atlatır diye düşünüyorum.
nişanlı nişansız kim olursa olsun anlayışla yaklaşın. bu bir rahatsızlık olduğu için ona kendine kötü hissettirecek şeyler yapmayın. mutlu olacağı aktiviteler yapın. mesela güneşli günde doğa yürüyüşleri iyi gelir. mutluluk hormonu salgılar. ilk başlarda zor olacak ama seviyorsanız katlanırsınız.
üstteki arkadaşın aksine öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum bu aşamada yapacağınız en iyi hamle ilaç tedavisinden uzaklaşmanız olacaktır psikolojik tedavide kullanılan bu gereksiz ilaçlar intihar riskini arttırıyor efe abiyi takip ediyorsan bu konu hakkında uzun uzun konuşmuştu.

hayatın amacını aramak da güçlü bir motivasyon kaynağıdır ben halen aramaktayım ne için savaş veriyorum bunu bilmiyorum ama bulacağıma eminim.
Öncelikle elinden tutup, profesyonel yardım alması sağlanmalıdır.
iyi niyetli olsanız da, böyle durumlarda, tavsiyeler vermeyin, fikirler sunmayın, durumunu irdelemeyin, bırakın bu işi uzmanlar yapsın.

Elinden tutup birlikte gitmeniz bile en büyük destektir.
Sabırla, sevgiyle, yargılayıp sorgulamadan yanında olun yeter.
travmalarla yüzleşin ve travmalara karşı birlikte savaş açın. Amına koyun o travmaların.

görsel
Beraber psikiyatriste gidin.uzerine gitmeyin.
güncel Önemli Başlıklar