1. 1.
  çok rastlanan bir durumdur. uzak durmalisiniz.
  5 -1 ... templier
 2. 2.
  Depresyon bulaşıcı bir hastalık olduğu için doğrudur. Hatta depresyondaki hastalara koruyucu önlük ve eldiven olmadan temas etmemek gerekir.
  2 -3 ... ruhsal enfeksiyon
 3. 3.
  şahsım adına konuşursam gerçekliğini yitiren bir iddia. açıkçası isteyen intihar edebilir ve bu durum beni hiç germez.

  herkes zengin bir ailede doğmuyor ne yazık ki. *
  1 -1 ... kivilive
 4. 4.
  kendinizi psikoterapist yerine koyar da aklınızın ermediği ruh sağlığı konusunda ahkam kesmeye kalkarsanız neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz. doğru olanı yapın: o kişiyi psikoterapiste yönlendirin.
  3 -2 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  Girip girip çıkıyorum. Bazen patlıyorum. Onun haricinde kimseye zararım yok.

  + Naber knka
  - depresyondayım
  + Siktir git la

  Üstteki gibi diyaloglara girip, kötü davranıp daha da bok etmeyin psikolojilerini. Sizler de girebilirsiniz. Dikkat edin. her şeyin başı empati
  2 ... gethere
 6. 6.
  Öncesinde çetin olmanız gereken bir durum. Depresyonda ki insana öğütler vermeyin mümkünse konuşmayın. Yalnız bırakın kafasını dinlesin. Sorunluymuş gibi davranmanızdansa hiç sorun yokmuş, hayat devam ediyormuş gibi tavır takınmanız daha doğrudur.

  Birde psikoloji okumuş arkadaşlara sormak lazım tabi..
  1 ... sigara icmiyorum
 7. 7.
  Evet depresyondaki kişiler tek dert tek elem keder onlarda olduğunu düşünerek karşıdaki kişiye yükler de yükler(çünkü robot). Sonra bir bakar kimse kalmamış.
  ... ukulelelelli yar
 8. 8.
  Depresyondaki insanın kimsenin yardımına ihtiyacı yok. Bir sürü entryde o kişilere yardım edilmesi gerektiğini yazıp durmuşsunuz.
  Sadece insanları kendi hallerine bırakın ve onların depresyona girmesine, kötü hissetmesine neden olmayın yeter. Hem neden olup hem de yardım etmek istemek arasında gidip gelen dengesiz ruhlarınız yüzünden çevrenizdeki insanların hayatın karanlık/gerçek tarafına odaklanmasına neden oluyorsunuz. Bu çelişkili yapısı sanırım insanın tüm doğasını gözler önüne seriyor.
  ... aslihany123