bugün

(bkz: prozac)
aynı zamanda kendime vereceğim tavsiyelerdir. neşeli insanlarla konuşmaya çalışın, onların anlattıklarını dinleyin, mimiklerine dikkat edin. Her türlü müzikten uzak durun. Biraz dışarı çıkmayı deneyin belki bir tanıdık görürsünüz. Derdinizi dinleyecek birini bulun, anlatın, sizin sizde görmediğiniz şeyleri görüp söyler. Hiperaktif davranmaya çalışın vs vs..
(bkz: mutlu olmanın en basit yolu)
kendini jiletleme. bol uyku ve çikolata iyi gelecektir.
cem adrian dinlemeyin.

hayır çok severim cem'i ama durduk yere depresyona sokabilecek şarkıları olduğundan depresyondaki insana neler yapar tahmin bile edemiyorum.
Gidin kendinizi intihar edin.
anti depresanların yanından geçmemek. ben öyle yaptım 1 ay ya sabır çektim. baktım her sey normale dönmüş. böyle bir çelişki nerde var; anti depresan ilacın yan etkisi depresyon. şimdi ağrı kesici alsak yan etkisi ağrı yapar olsa kim alır o ilacı.
boşuna çıkmayın, doğru sayılabilecek yerdesiniz. Nasılsa yine dönüp, dolaşıp depresyon kapısını tıklatacaksınız, masrafa hacet yok. Kalın.
Evde oturun bu dönemin geçmesini bekleyin. Fazla tatlı yememeye dikkat edin çünkü sonrası hep pişmanlık...
kendinizi iyi hissettireck insanlarla takılın, olmadı gelin benle konuşun yavrularım kuzucuklarım. ben sizi iyi etçem.
bol gunes isigina cikmalari ve temiz hava almalarini tavsiye ederim. ice kapanmak yerine gitsinler biraz dostlari ile vakit gecirsinler. sacma sapan ve uyutan antidepressalardan uzak dursunlar.
kendi kendine takıl iyice bat, dibine kadar bat ne kadar çok batarsan o kadar çok iyi bir dönüş yaparsın.
zprexa 10 mg. yarımşardan sabah akşam al 24 saat uyu. ayık olarak geçirdiğin her saniye eziyet gibi gelecek çünkü sana.
en doğrusu psikolog tavsiye etmektir. eğer kişi zırt pırt depresyona giriyorsa tutup kolundan götürülmesi daha doğru bir eylemdir....
al sigaranı. çık balkona. çay demle ya da kahve. ağlaya ağlaya iç o sigarayı.
Bir kasik bal yiyin.
intihar edin.
-arkadaşlarınızla takılın. yalnız kalmamaya çalışın.
-fantastik filmlere ve kitaplara sarın.
-coldplay dinleyin, ama fix you ve the scientist'e dokunmayın. paradise falan dinleyin.
-yalnız kaldığınız zamanlarda da ne kadar sikindirik bişeye sıkıldığınızı düşünün, dünyada neler oluyo olm.
Dibe vurmuş insanları yüzeye çıkarmak için söylenebilecek pozitif sözcüklerdir. Kendilerini yüksekçene bir yerden boşluğa bıraksınlar. Hemen yanlış anlamayın ya bungee jumping yapmak bomba etkisi yaratıyor. Depresyon mepresyon kalmıyor.
(bkz: allaha yönelmek) ondan başka bi sikim kurtaramaz seni denemesi bedava denedim çalışıyor.. *
bir yılana sarılmak yerine suyun çekilmesini beklemek gerekir bazen.

arada onu hatırlasın.
çay demlemek.
-depresyonda olduğunun bilincinde olsun ve iyileşene kadar aptalca bişey yapmasın.
-huzur evine ziyarete gitsin.*
-sabretsin.
intihar edin.
dışarı çık, mümkünse doğada olmak üzere uzun yürüyüş yap.