bugün

elbet geçecek, çok fazla çaba sarfetmeye gerek yok.
geçeceğini bilmeniz en büyük destekçiniz olacaktır. geçiyo ulen bana da takma kafana geçer dediklerinde kızıyordum. haklılarmış meğersem.
lustral, efexor, prozac remeron sulu kuru kariştirip icin a.Q.
kalabalık ortamlarda bulun, yalnız kalma. Bunalım takılma hareketli müzikler dinle. kendini işine ver, boş kalacak bir zamanın olmasın.
Depresyonda olan insan bu insanın hayatı kararmıştır. Bu adamın hayatını aydınlatan tek şey telefonun flaş ışığıdır..
Bi erkek/kız içinse, arkadaşım değmezmiş yazık etme gençliğine, heba etme kendini.
Sıkıntılarınızı hayallerinizi, düşüncelerinizi, hayatınızdaki olumsuzlukları kısacası düşündüğünüz, aklınızdan geçen herşeyi dökün bir kağıda, bir insana, belki de bir entrye. Sonra tüy gibi hafifliyor insan.
ilk girince soğuk oluyor ama gittikçe ısınıyorsun. kasmaya gerek yok yani.
(bkz: mutlu olmanın en basit yolu)
Onunla yaşamaya alış , bundan sonra depresyonun geçse bile her üzgün olduğunda depresyonda moduna geçeceksin bir kere öğrendim ya artık.
yanlız yaratan için 2 rekaatlık bir namaz kılınız.
depresyondan çıkıncaya kadar deli gibi içip bağıra bağıra ağlayın. en çok bu rahatlatıyo insanı.
sizi mutlu edebilen insanların yanında bulunun.
dışarı çık. yalnız kalma , duygusal müzikler seni bunaltan şeylerden uzak dur. sosyalleşmekten geçer depresyondan çıkmak.
3 haftadan uzun süreyle aralıksıZ hep üzüntülüysen, birşeylerden zevk alamıyorsan, kimseyle konuşmuyorsan, etrafındaki olaylarla ilgilenmiyor ve umurunda değilse, uyku veya kilon değişmişse, kimse sana yardım edemezmiş ve anlamazmış geliyorsa depresyondasın demektir. Faydası olmaz desende yinede bir doktora git. Fayda görmezsen
gel mezar taşımþı salla.
(bkz: joy türk akustik)
derdinizi sıkıntınızı herkese anlatıp kafa sikmeyin, anlattığınız kişi derdinize çözüm arıyor gibi yapsa da asıl içinden geçirdiği şey bir an önce siktir olup gitmenizdir. intihar edin, uyku ilacı için camdan atlayın, kendinizi asın madem hayattan memnun değilsiniz, yaşamama hakkınızı kullanın. ha götünüz yemiyorsa eğer intihar etmeye çenenizi kapatıp evinizde oturun.
(bkz: siktiret gel içelim)
Fazla takılma oralarda, üşütürsün falan. Ha bir de, gelirken ekmek al.
bir de umut verici şarkılar dinleyin. umut önemli şey, özellikle de bu gibi dönemlerde. ama çok büyük bi depresyonsa zaten hayatınızın dönüm noktası olacaktır. bundan sonra pek depresyona girmeyeceksiniz; girseniz dahi kısa süreli olacak. artık pek sizi üzen bir şey olmayacak. bunu düşünün ve gülümseyin. eğer büyük bir depresyon değilse de zaten bir kaç güne çıkarsınız. boşverin, kasmayın, gülümseyin.
Dibine kadar yaşa, kaçma. Hayattaki her durumdan biraz istifade etmek pek de fırsatçılık sayılmaz. Hayat bir olasılıktı ve artık değil; şu halde güzelleştir onu.
sigara.
içiyorsa çoğaltmalı, içmiyorsa başlanmalı.
bulaşık yıkarken içmeli bir kere. hayatın zorluklarını bir kere daha düşünmeli.
canı hem bira, hem sigara çekmeli. sonra bira alıp sigarasız içmeli.
bir paket kırmızı malbuş alıp gittiği barda kaybetmeli. o paketin yasıyla uyumaya çalışılmalı.
sigara krizi gelip, sırf bir dal içebilmek için avm önlerinde sinyale çıkmalı.
sigaranın zammına sinirlenmeli, tekele küfür etmeli.
elbet bir gün acının acıyı bastırdığı politikasını o da anlayacaktır.
3 haftadan uzun süreyle aralıksıZ hep üzüntüligden, birşeylerden zevk alamıyorsan, kimseyle konuşmuyorsan, etrafındaki olaylarla ilgilenmiyor ve umurunda değilse, uyku veya kilonun değiştirirse, kimse sana yardım edemezmiş ve anlamamış geliyorsa depresyondan demektir. Faydası olmaz desende yinede bir doktora git. Fayda görmezden
gel mezar taşımı salla.
çevrenizdeki olumsuz, mahkeme suratlı, sünepe tiplerden olabildiğince kaçın...kaçarken bu uyuzlara bol bol sövün, içiniz ferahlasın.
iron maiden dinleyin. 2 haftaya açılırsınız.