1. 1.
  sanıyorum şu yaşadıklarım olabilir ;

  kendime hiç güvenim yok... hiç birşeyde iyi değilim bilgisayar oyunları, futbol, basketbol, edebiyat,yemekler, filmler aklına ne gelirse batak bile oynayamıyorum bi insan nasıl batak oynayamaz oynayamıyorum işte ... okul biticek bi sikten çakmıyorum. bi kızdan hoşlanıyorudm ona söyledim düşünmem lazım dedi sonra gitti o ortamda bulabilceğiniz en uyuz çocukla -belkide en uyuzu benimdir o da var tabi- çıkmaya başladı. çok yakışıklı değilim hatta yakışıklı bile değilim bence, ama iyicede iğrençte değilim bee bu insanlar niye benden hep uzakta duruyo, giyim kuşamımda garip sayılmaz o yüzden uzak dursunlar, klasik mühendislik öğrencisiyim işte t-shirt gömlek kot pantolon. sonra o kızdan sonra birini daha sevdiğimi sandım onuda beni seviyo sandım ama össye kadar zor dayandı anladığım sınava girdik çıktık beni aradı bitti dedi hiç değilse buluşmayı falan bekleyip yüzüme söyleseydin demi bunu hak ederdim hiç değilse demi? okuduğum okulda mükemmelde sayılmaz ama iyi bi ona seviniyorum zaten şu hayatta bi de izmite güney ekspresi ile gitmek 3 liraymış ona... ne zaman bişeyden zevk almaya başlasam hemen tersine dönüyo işler hiçbirşey istediğim gibi yürümüyo... kaybedenler kulubünü izlediniz mi bilmiyorum ama hayatım o cenk'in ceyda ile tanışmatan önceki hali, aynısı, bütün gün yaban tv-national geo-discovery izliyorum serengeti ormanlarını avucumun içi gibi biliyorum, belkide sıfırdan bi robot yaparım ya da ne biliyim muazzam boyuttaki balıkları avlarım... en son kaç gün pardon kaç hafta önce bi kızla muhabbet ettim bilmiyorum. hee bu arada iki gün önce yine o beni sınıftaki en uyuz çocuğa tercih eden kızı gördüm barbaros bulvarında 559c'nin içinde herhalde taksime gidiyodu kalbim 3-3,5 sene sonra ilk defa o kadar hızlı attı yine keşke otobüse binip konuşsamıydım ???başka ne oldu? geçen gün ders işliyoduk a305te -bilen bilir- sınıf neredeyse full doluydu önümdeki 3 sıra dolu arkam dolu ama kimse gelip yanıma oturmadı gerçekten acaba tipimde bi sorun var mı diyede düşünüyorum o günden beri ... akışkanlardanda kaldım galiba... bi de teb bana 10 liralık kredi kartı göndermiş allah razı olsun... 10 lira onlar bile dalga geçiyo galiba...
  18 -2 ... mutant ninja
 2. 2.
  (bkz: alışveriş yapamamak)
  (bkz: terkedilmek)
  (bkz: en yakın arkadaşı kaybetmek)
  (bkz: toplumsal baskı)

  ama önce alışveriş.
  3 -2 ... talkative
 3. 3.
  hasta olmak.
  ... ucaolimbera
 4. 4.
  (bkz: depresyon/@morbulutlar)
  ... morbulutlar
 5. 5.
  yalnızlıktır.
  4 ... pogo
 6. 6.
  Sevgilinin seninle ilgilenmemesi veya sevgine karşılık bulamaman.
  2 ... likorlu cikolata
 7. 7.
  (bkz: aşırı duygusallık) biraz yüzeysel biraz da gamsız olmak en iyisidir.
  1 ... gicigim var uleenn
 8. 8.
  zamanında reddettigin insana asık olmak.
  1 ... zizz
 9. 9.
  fiziksel ve psikolojik sorunlarla ilintili nedenlerdir. bazı kişiler depresyona yatkındır ve pek çok olay bu kişilerin depresyona girmesini tetikleyebilir. cinsiyete özgü bazı durumların hormonal değişimler yüzünden kişiyi depresyona sokabileceği gibi salt mevsimsel etkiler de depresyonu tetikleyebilmektedir.
  genellikle depresyona neden olarak görülen pek çok şey aslında "neden" değil sonuçtur. depresyon hafif seyrettiği hallerde kısa sürede kendiliğinden geçeceği gibi her geçen zaman daha da derinleşip kişinin yaşam kalitesini çok kötü şekilde bozabilir de ve bu yüzden sorun derinleşmeden profesyonel yardım almak en akla yatkınıdır.
  1 ... bishma
 10. 10.
  bazen somut bir nedeni olmayabilir.yaşanan olumsuzlukların birikimi olabilir ve bir neden bile bulamadan depresif davranışlar sergileyebilirsiniz.
  ... anoukk