1. 1.
    muhtemelen bu hayatın bir anlamı olmadığını düşünüyorsun. çaba sarf etmek, bir şeyleri düzeltmek için kendinden vazgeçmek zor geliyor olabilir. merak etme, benzer şeyleri zaman zaman ben de hissediyorum. hatta her insan hayatının bir bölümünde boşluğa düşer ve kimsenin onu görmediğinden, yardımcı olamayacağından yakınır.

şuna inanmak zorundasın: bu hayat düz bir çizgide değil dalgalı bir şekilde hareket eder. bazen yükselişler, bazen de düşüşler olsun. ama sen sürekli olarak düşüşleri düşünürsen ve hayatını bu olumsuz olaylar silsilesi üzerine kurmaya çalışırsan her daim sarsıntılı bir şekilde yaşarsın.
    bak, şu an hüzünlüysen ya da melankolik bir haldeysen bunu kendine sen yapıyorsun. kullandığın kelimeler, düşünüş şeklin ve hareketlerin bilinçaltına daima olumsuz duygular pompalıyor. farkında olmadan kendini kötü bir yola atıyorsun.

bir kez olsun hayatta iyi ve güzel şeylerin olduğuna inansan, hayatını "amaan koy götüne rahvan gitsin" modunda yaşasan inan ki iyi olaylar seni bulacak. daha iyi bir hayat için çabalamak bile gerekmeyecek. kendini değiştirmek istiyorsan önce kullandığın kelimeleri, sonra düşünme tarzını ve en sonunda da hareketlerini değiştir. biliyorum zor ve anlamsız geliyor kulağa ilk etapta ama kendine bu şansı tanırsan bunun hiç de zor olmadığını aksine, hayatını boş yere bok yoluna soktuğunu kavrayacaksın. sadece iste ve yap.
    düşünme canım kardeşim. sadece yaşa. inan ki bu anlamsız dünyada saçma sapan şeyler yüzünden depresyona girmek kadar manasız bir şey yok.

söylediklerimi iyice düşün lütfen.
    hadi bana eyvallah..
    10 -10 ... mithranin yemini
  2. 2.
    Depresif insanın buradan tavsiye alabileceğini ya da aldığı tavsiyeyle hayatını değiştireceğini, ona ışık olabileceğinizi düşünmek fazlasıyla iyimser.

Depresyonun ilaçsız tedavisi mümkün değil. Çevrenizde varsa böyle birileri onlara sadece profesyonel yardım almalarını önerin, intihara teşvik etmeyin.

iyi akşamlar.
    16 -5 ... kendini sevmekle basla
  3. 3.
    Olimpiyatlara katılın.
    ... hicerledim
  4. 4.
    Kimse seni anlamıcak boşver takıl kafana göre.
    2 ... hayatsartlari
  5. 5.
    depresif olmak farklı depresif hissettmek farklı, lütfen bunu bi şımarıklik veya dikkat çekme çabası sanmayin bu ciddi bir rahatsızlık.
    2 -1 ... lordyn
  6. 6.
    Depresyondan çıkın, bize gelin kahve içelim havuçlu kek yiyelim. Nasıl fikir?
    5 -2 ... darulmihen
  7. 7.
    intihar edin. net ve en kesin çözüm.
    5 -4 ... kivilive
  8. 8.
    geçmiyor ama alışıyosun.
    1 ... facebook ile uye ol
  9. 9.
    Ağlayın, zırlayın güzelce. içinizde ne varsa atın. Sonra iyi geliyor.
    2 ... gercegintakendisi
  10. 10.
    Gelin sarılalım.
    1 ... hamile taklidi yapan panda