1. 1.
  önüne geçilemez bir aşık kadın tribidir. aslında çok iyi bir adam olduğu düşünülen sevgilinin tüm arızalarını depresyona verip onun kabalıklarına incitmelerine göz yummak ve hayatı onun için yaşamaktır. bu çabanın nihai sonucu ise iyileşip ilişkiye,ona bu kadar iyi davranan kadına adam gibi sarılacağı düşünülen sevgilinin ilk fırsatta bir başka sevgilinin kollarına koşmasıdır.
  3 ... hesmeralda
 2. 2.
  nafile hatun kişi uğraşısı.
  beyaz atlı prens aramak ne kadar imkansız gözüksede sonuç verme olasılığı daha yüksek bir eylemdir.
  ... lusi
 3. 3.
  depresyon, depresivite (süperim bak kelimeye) içine düşmüş dişi, halk'ı isyan etmiş bir ülkeye benzer.

  iktidara talip kişi, ne kadar konumu namüsait olsa da zorla ya da rızayla başa geçip onu düzeltmeye niyetlenir.

  kâr zarar yoktur burada.

  insanın içindeki "sahiplenme" isteğinin bir başka tezahürüdür.

  acıma duygusu ile karıştırmamak gerekli.
  1 ... bl
 4. 4.
  (bkz: bir terapi olarak sevilmek)
  (bkz: bir terapi olarak sevmek)
  1 ... umutluyum hala
 5. 5.
  depresif ise gerçekten, boşa kürek çekmektir sevgi ile iyileştirme çabaları.
  ... hyperion
 6. 6.
  sevgiliden istenilen tek şeydir.
  ... ikidinlebirkonus
 7. 7.
  değmez. boşuna uğraşmayın.
  1 ... seyfoide
 8. 8.
  en faydalı ilaç hali olacaktır; haberi olsundur.
  ... theportobellowitch
 9. 9.
  sevgiyle bir insanı değiştirebileceğini düşünmektir, yanılgıdır.

  depresif sevgilisi olan kişinin ilişkisi de hastalıklı bir ilişkidir. çünkü;

  bu kişi sevdiği insanın kimyasını değiştirmeye, daha iyi olması için uğraşmaya başlar. bunu yaparkenki amacı onun "daha iyi" olmasını sağlamak ve onunla görece normal bir ilişki yaşamaktır. tabiri caizse, karşısındakini kendi kriterlerine göre "iyi" olarak derecelendirdiği bir ruh haline getirmeye uğraşır. o zamana kadar, yani kişi depresif ruh halinden tamamen kurtuluncaya kadar verilen çaba, sevgili için verilen çaba değil, sevgili adayı için verilen çabadır dolayısıyla.

  ilişkiyi hastalıklı yapan ise depresif sevgilisini iyileştirmeye çalışan kişinin tutumundan kaynaklanmaktadır. bu insan, karşısındaki için değil aslında bir açıdan kendisi için uğraşmaktadır. şöyle ki; değer verilen şeyler, uğruna emek verilen kişiler daha değerlidir. kişi, depresif tabiatlı sevgilisi için emek verdikçe, verdiği emekle orantılı olarak karşısındakinin değerini kendi gözünde artırır. biz de buna literatürde "3 kuruşluk insana 5 kuruş değer vermek" diyoruz. tahmin edebileceğiniz gibi, bu ortamda değer veren her zaman kaybeder.

  kişiyi iyi ve kötü yönleriyle birlikte ele almak gerekir. "ben bunun şu şu yönlerini değiştiririm" demek, insanın içindeki maceraperest piçin bir oyunudur. kişi yedisinde neyse, yetmişinde de odur.
  1 -2 ... kuru pilav
 10. 10.
  mümkündür, fakat tercih edilen bir durum değildir.Günümüzde vazgeçmek, terkedip gitmek,arkada bırakmak çok daha kolay gelmektedir insanlara.Sanki sevgi her zaman karşımıza çıkan bir durummuş gibi...
  2 ... red peak