bugün

En melankolik, en üzüntülü ve ümitsizliğe kapıldığınız o anlarda yanınızda olan, kulağınızda, içinizde olan şarkılardır. (bkz: Cem adrian - sen benim) (bkz: sezen aksu şarkıları)
sagopa kajmer s*ktirin gidin.
thirteen senses - gone
moonspell- wolfshade.
red hot chili peppers- other side.
bir ihtimal daha var oda ölmek mi dersin.
guns n roses- don't cry.
slipknot- wait and bleed. depresif moddaysan gaza getirir, iyi hissettiğin bir zamanda dinlersen resmen uçurur.
lily allen - fuck you
pink floyd - echoes

insanı fani dünyadan ve dertlerinden uzaklaştırdığı için depresif modda bunu dinlemek şarttır. dert kalmaz insanda. derdi geçtim bilinç bile kalmaz.
radiohead- karma police
silbermond - symphonie...

rock versiyonu..rockçu adama şişe şişe şarap içirtir, ve hüngür hüngür ağlatır. adamın içini temizler, ilaç gibi gelir.

amaa tabii bulabilirsen...commercial versiyonu, o kadar iyi değildir. ama bi rock versiyonu vardır ki...

şarkı - almanca bilmeyen için yazıyorum- biten, sona eren bi ilişkiyi anlatır. ancak bu ilişki güzel de bi ilişki olmuştur...ancak..bitmiştir!!! kadın "züüüümmmpfooonieeee" diye si bemole daldığında arkadaki gitarların la bemol majör aokurunu dayatması güzeldir...hele senfoni bitip etrafa "sttiiiiiillll" yani sessizlik çöktüğünde gitarların bu kez dominant septakkorda geçtikleri anda...gözünden bir damla yaş süzülebilir!!!
death, human albümünden herhangi biri.
http://www.youtube.com/watch?v=ResvvzOu0Rs
depreş-mode.

tüm şarkıları dinlenebilir.

(bkz: depeche mode)
Bülent ortaçgil - şarkılarım senindir.
http://www.youtube.com/watch?v=vvGZ_ueRbaY
cürmüm ile geldim sana.
a.r rahman - mumbai theme tune.
angus and julia stone : hush
maksat daha da batmak degil de iyi hissetmekse eğer
-yaşamaya mecbursun. Bulutsuzluk özlemi.
bu çok hafif gelirse eğer, kesin çözüm;
- beşinci senfoni, beethoven. insanı hayata döndürür tekrar.
evanescence- my immortal.
jehan barbur öylesine, seni seviyorum, uyan... ve tüm slow şarkıları. fazla dozda alırsanız altından kalkamazsınız. benden demesi.

sezen aksu - seni kimler aldı...
Suzanne vega-caramel.
kesinlikle bir jehan barbur bir nazan oncel bir sezen aksu sarkisi olmalidir bunlar. jehan barbur neden, nazan oncel omzumda agla, sezen aksu sitem gibi örnekler verilebilir. ki daha nice sarkilar vardir depresif modda insani alt ust eden.
creep - radiohead