bugün

Allah'ım sen bunlara akıl fikir ver Yarabbim.
Amin
bu denli şerefsiz ve kansız nasıl olunabilinir hayret!? ananın kabahatidir bu! anana söyleyeceksin bunu böyle bir akşamda bu başlığı canlandırıyorsan.
Yani boyle bir felaket atlatilmisken ( umarim atlatilmistir) bunu söyleyebiliyorsunuz ya allah belanizi versin.
görsel
aynn knk almanya da deprem olmuyor mesela. neden olmuyormuş bir bak istersen.
Allah akıl fikir versin o akılla da fay hatlarının geçiş noktalarını öğretsin. Amin.
Zinanın sebebi doğal afetlerdir. Nasıl olsa ölcez ko götüne gitsin. *
Tamamen yalandır.
Anneme de izah etmeye çalıştım yapamadım, yahu koskoca kıtasal hareketin izahı bu kadar basit mi harbiden?
Peki heyelan olsaydı o hangi günaha bağlı? Içki içmeye mı?

Diyanet bize bir tablo versinde ona göre hangi günahın hangi eylemi tetiklediğini bilelim önlem alalım.
Yanlış bilgi....

Elazıgda ne zinası olcak amk, hayat mı var orada?
yalan. tanrılar kurban istiyor. henüz öldürülmemiş tecavüze tacize uğramamış özgürce yaşayabilmiş alkolü sigarası ve mavi mini eteği olan bi kadın bulursak kurban etmemiz lazım acilli.
Depremin sebebi zinadır ile zinanın sonucu depremdir arasındaki farkı görebilecek kadar dilini öğrenmeden yer kabuğunu incelememek gerektiğini göstermiştir.

Yürümeden koşulmaz, önce ceviz kabuğundan falan başlayın zamanla yükselirsiniz.
Zina yayılınca depremler ve fitneler çoğalır [deylemi].
esra erol ve müge anli yeterince deprem sebebi çıkartıyorlar. "canli yayinda dna sonucu açıklamak" daha ne olsun.
Benim görüşüm depremin sebebi kendini Allah zannedenler.

Seyh Gavs falan işte hoca moca diye ayak yapıyorlar.
bu bir uyarı.
Tanrı ;

Selim Necla ile, ohoo ali Tuğba ile...Dur şu Elazığ’ı bi sallayayım.
Tabii ki depremin sebebi zinadır. ilim adamlarına güvenin, cübbelinin sakallarını yalayın, eteklerini ve bir yerlerini öpün! Bilime inanmayın, allahı da yalayın! Çünkü o düşünüp tutalım diye bizlere öğüt veriyor. (bkz: swh)
ah bu imamlar ; adana depreminde hep minareler yıkılmıştı.
Demek ki japonlar köpekler gibi zikişiyorlar...

Avrupalılar dersen, onlarda tık yok bu duruma göre.
Depremin zamanını belirleyen ve kudret eliyle yer küreyi titretenin allah olduğunu unutanların dalga geçtiği hakikattir. Tek sebebi zina değildir, musibeti ammeyi getiren en büyük sebeplerden birisi de zalimin zulmüne taraftar olmaktır.

Ama burada anlaşılması gereken şey; bu işlerin başı boş kendi kendine olan işler olmadığıdır. Bir çiçek kendiliğinden açmaz, yağmur sebepsiz yağmaz, deprem enerjisini bir emir gelmeden boşaltmaz, dünya kendi başına dönmez, uzay kendi gücüyle kudretiyle genişlemez. Bunlar bir sultanı zülcelalin tahtı emrinde olan hadiselerdir. Ve imtihan sırrı gereği birer sebebe bağlanmıştır. Fakat sebebi harekete getiren kimdir?
her depremde dinci kardeşlerimiz hep bunu atarlar ortaya.

öyle olsa tayland'ın yerle bir olması lazımdı.
bir profesör var ya da bozuntusu. tam olarak bilemedim şimdi. bedri gençermiş adı. Yıldız Teknik Üniversitesi profesörü. aynen şöyle demiş;
 "Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı"
meali;
erken yaşta evlilik yasaklandı diye deprem oluyormuş. ben farklı biliyordum ama koskoca prof yanılıyor olamaz...

görsel
Evet doğrudur. Dün akşam mesela zina yaptım. Milletin yatak odasının depreme sebep olması ilginç bir tetikleme aracı sanırım.
O zaman söyleyin din adamlarınıza camilerde, kuran kurslarında erkek çocuklarına tecavüz etmeyi bıraksınlar.
--spoiler--
Şey... Bir artçıya ne dersin? Bakarsın sağlam bir deprem olur.
--spoiler--