bugün

kadim müttefikimiz, dost ülke israil'in şaşırtmayan davranışı.

bir yandan karabağ harekatında can azerbaycan'a destek veren israil, diğer yandan izmir'deki deprem sonrası türkiye'ye acil yardıma hazır olduklarını ve israil silahlı kuvvetleri'nin türkiye'ye yardım hazırlıklarına başladığını bildirdi.

israil başbakan yardıcısı ve savunma bakanı Benny Gantz'ın attığı tweet şöyle;
görsel

tercümesi;
“IDF'ye Türkiye'ye acil yardım hazırlanmasını emrettim. Askeri temsilciler zaten israil'deki Türk askeri ataşesi ile görüştü. israil Devleti ve güvenlik güçleri her yerde yaralı sivillere insani yardıma her zaman ulaşacak, bu bizim manevi görevimizdir...”

sen çok yaşa, varol israil...
(bkz: shema yisrael adonai eloheinu ve adonai ehad)

bonus; 1999 marmara depreminde de yardımımıza ilk koşan ülke kadim müttefikimiz ve dostumuz israil olmuştu. aşağıdaki videoda türk silahlı kuvvetleri ve israil silahlı kuvvetleri'nin marmara depremi sonrası kaybettiğimiz canlar için yapmış olduğu anma törenini izleyebilirsiniz;
https://streamable.com/l0l6pz
alsın desteğini başına çalsın kahrol israil sloganlarının atılmasına vesile olacak geçmiş olsun dileğidir...
şuan yer yüzündeki bütün arap devletlerinin ve halkının ''beter olun türkler'' diye düşündüklerine yemin edebilirim. şu arapların yanında olmaktansa israil ile ilişkileri düzeltsek çok daha vizyonlu bir ülke olabilirdik.
içimizdeki israil sevdalılarını görmemizi sağlayan mesajdır.
Yok Arap şöyle dedi yok israili böyle dedi.
Kimsenin gtünü yalamak zorunda değilsiniz.
Biraz dik durun, skerim sizin siyasi kanadınızı.
izmir depremi normal ama 1999 depreminde;

Olay daha dünya basınına yansımamışken israil'lilerin yardım çalışmalarına (haarp projesi) başlamış olması kadar enteresan olmayan destek mesajlarıdır. Kadim dostumuz israil bizi çok sever çok. Ne demezsin..

https://www.timeturk.com/...klestirildi/haber-1172227
yahudi hayranları, hepimiz ermeniyiz diyenler, nasıl da belli oluyor.

edit; niye hakaret olarak algıladınız ki?

hakaret mı ettik?
cambaza bak cambaza yapıyor israil.
Din kardeşlerimiz diye göklere çıkarılan arap ülkeleri dut yemiş bülbüle dönüp, halı motifi izlerken, israil' in yardım ve destek mesajına halâ kulp takmaya, öküz altında buzağı aramaya ısrarla devam eden zihniyet bilmelidir ki;
sapla samanı ayırt etmediğimiz sürece bizden bi cacık olmaz.

insan olan en çok kara günde belli eder kendini, soyu, sopu, dini ne olursa olsun.
nokta!
Ar*plardan daha adam olduklarını gösterdikleri protokol davranışı.