bugün

deprem olunca, kendine gore nedenleri ile
korkmak, endiselenmek, tedirgin olmak, muslumanlasmak gibi ruh hallerinin yerine,
garip bir sekilde mutlu olan insandir.
atraksiyonu seven insandır.
belki abazan insandir. zira deprem olup herkesle beraber disarda yatildiginda abazana daha cok malzeme cikar.
imana geldiğine şükreden insandır.
adam dinini hatırlayabilmek için deprem olmasını beklemektedir.
akli melekelerini kaybetmiş insandır.
"simdi halimi anlarlar" diyen sokak cocuklari ve sokak insanlaridir.
maceracı gençtir. biraz da vurdumduymaz. dallama bir şey.
okul tatil oluyordu ya bir de o yüzden mutlu olurdum ben küçükken.
belki evini yikip yeniden yapmak isteyen bir insandir.
şu bizim deprem profesörlerinden ismini hatırlayamadığım bir tanesi zamanında şöyle bir cümle kurmuştu. iyi bir örnek teşkil eder sanırım. hem de en yetkili ağızdan...

-7 nin üzerindeki depremlerde orgazm oluyorum...
aklında askerlik gibi bir derdi olan, deprem olunca bedelli çıkmasına sevinecek olan bireylerin, sallanma halinde bayram etmesi.
(bkz: cübbeli ahmet)
yeni deprem olma olasılığı azaldı diye sevinen insandır belki de. bi süre daha böyle şiddetli deprem olmaz artık diyen ve peşinden gelecek artçılarla yetinmek isteyen depremzededir.
atraksiyondan, aksiyondan değil de, vibrasyondan zevk alan insan türüdür.
resmi olarak deli olduğunu kanıtlamaya calışan insandır.
monoton giden bir hayatın atraksonla dolduğu için, haberlerde trafik kazası ve politika dışında haber gösterileceği için, çok az bir zaman diliminde olduğu gibi türk halkının el ele vererek zorluklara direndiği için, hayatın değerini ölümün çizgisini görmesiyle anladığı için, komşulardan gelecek yardım talepleriyle dost olunduğu için kısacası cumhurbaşkanıyla,başbakanıyla vatandaşıyla akutuyla bir bütün olunduğu için depremi seven insan modelidir.
fısıltı gazetesi yazarları takımı.
yalan haber için fırsat çıkar kendilerine bu sayede...
medyum insandır.

-yaaa, dediydim di mi?
+uuuuvvvvvvvvv....
hayatta açtığı bütün kapıları kurutan, artık mutluluğa açılan kapının ölümden geçtiğini düşünen insandır..
adrenalin tutkunu bireydir kendisi. *
dertleriyle boğuşmaktan yorulmuş, hayatın ona yüklediği sorumlulukları kaldıramaz hale gelmiş, buna rağmen ölmekten korkan, sıkıntılarını unutturacak ilginç-önemli-büyük bi' vakaya ihtiyaç duyan, tüm bunları hissederken de tavan yapmış bencilliğinin bi' nebze farkında olmayan zayıf ruh.
her ser de vardir bir hayir mantigini benimsemis olan kisidir.

belki bencilce bir dusunce ama;
yikilanin yerine yenisini yapabilmek icin sirketler insaatlarda calisacak elemanlar aliyorlar. bu sayede issiz olan kisi calisacak kapi buluyor, ekmegini cikariyor.
universitelerde kurulan depremle ilgili arastirma komisyonlari sayesinde iki-uc ogrenci egitimini tamamlayabiliyor.
99 depreminden once kac kisi "jeofizik" lafini duymustu? kac kisi "fay" lafini duymustu? o 99 depremi sayesinde halk bilinclenmedi mi? insanlar depremler sayesinde ogrenmediler mi, depremde ne yapacaklarini?

sonucta deprem oluyor, insanlar oluyor, can gidiyor falan ama bu sayede de birileri ekmek parasini kazaniyor, gelisimini, egitimini tamamliyor.
intihar etmek isteyen ama intihar etmekten korkan kişidir.
karşı komşunun oğlunun/kızının sevgilin olması durumunda olabilecek olan saçma eylem.*
okulların tatil olması,gece dışarı çıkmak gibi sebeplerden dolayı sevinen çocuk profili.