1. 1.
    "deprem paralarına ne oldu?" sorusunun muhatabı olduğundandır.
    30 -4 ... baftan
  2. 2.
    Adam ne yapabilir ki? Manisa'daki şeyh allah'la konuşup depremi doğuya göndercem diyordu. RTE napsın?

Adam depremi engelleyemez ki babba!
    4 -5 ... agca
  3. 3.
    Biz yedi sülalesini zengin ettik. Siyasete girmeseydi Şu anda imam olurdu en fazla. Arada bir imam nikahı, cenazelere falan giderdi işte. Emine de evde Müge anlı izleyip yufka açardı. Bu kadar.

Padişahlık oynamayı biliyor. Lafa gelince mangalda kül bırakmıyor. Şöyle ezeriz böyle büzeriz diyor.

Ama 17 yıldır yönettiği ülkede vatandaşlar hala boktan tezekten yapılan evlerde oturuyor.

Depremdeki her hasarın bir numaralı sorumlusu kendisidir.
    18 -4 ... fran
  4. 4.
    17 yıldır yönettiği ülkede millet tezekten evlerde oturuyor demiş. Tam bir cahil lafı.

Olm her ülkenin az gelişmiş şehirlerinde veya kırsalında özenilmemiş yapılar, evler vs vardır. Konfor para gerektirir o da olmayınca kendince bişeler yaparsın.
    50 yıl da yönetse köyde evler yine kerpiçten yapılacak. Bu böyledir kırsal yörelerde.

Asıl sen o çok gelişmiş istanbul'a bak. Bu deprem istanbul'da olsaydı şuan ölü sayısı 10 bini bulmuştu...
    3 -10 ... agca
  5. 5.
    Ben bizim apartman yöneticisini suçluyorum.
    Adam 20 yıldır yönetici, depremde bizim can güvenliğimizi o sağlamalı.
    13 -3 ... yasak merve
  6. 6.
    yağan yağmuru bile "reyiz dua etti de yağdı yaeaeae" diyen mantarlara dert olmuştur. oğlum kendinize dışarıdan bir bakabilseniz emin olun bizden daha fazla gülerdiniz halinize *

istanbulda büyük deprem bekleniyor malum. er ya da geç olacak. 20 senedir biliniyor bu. 20 senedir istanbul sizin reyisin elinde idi. hiçbir hazırlık yapılmadı neredeyse. toplanan vergiler, yaptırılan sigortaların parası da "yol yabdık" denilerek buharlaştırıldı. kentsel dönüşüm ne kadar faideli olacak meçhul. atıyorum yarın olsa bu büyük deprem ne diyeceksiniz ? imamoğlu imamoğlu imamoğlu. bunu demeyeceğinizi bilsem ben de sizinle depremde erdoğanı suçlayanlara giydirirdim ama sizin çapınızı da bildiğimden hiç yanınızda yer almam.
    11 -1 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    Böyle bir durumda bile trollük yapabiliyorsun ya kardeş, pes diyorum. Aynaya bak git de gözlerinin içine bakarak sor ben napıyorum diye. Utanmıyorsan bitmişsin sen.
    4 -1 ... thelma
  8. 8.
    Çünkü ülkenin bilinçlendirilmesi ve zemin etüdü çalışmalarından devlet sorumludur. Hanimiş de benim imam hatipli ex futbolcum.
    7 -1 ... yabuislerne
  9. 9.
    (bkz: deprem vergilerini yağmalamak)

Pkk ile masaya oturup muhalefeti pkk lı olmak ile suçlayan, fetö ile her haltı yiyip muhalefeti Fetöcü olmak ile suçlayan rte isterse 10 derece deprem olsun heryer yıkılsın yine muhalefeti suçlar.

Biz buna Türkçe de ne diyoruz?
    6 -3 ... benimhalaumudumvar
  10. 10.
    “Deprem vergileri nerede? diye sormamız gereken kişi rahmetli ismet inönü zaten...
    7 -1 ... mavi huydur bizde