bugün

dedemin bana karşı çokça kullandığı sözcük. zira "den" denen şey neyse o bende yokmuş.
şu an en iyi arkadaşım olmaya çalışan insanı tanımlayan en iyi kelime. gelir boynun kısa der. senin kafa basmıyo buna der. sonra da zeynep benim her şeyim. madem o kadar seviyosun niye böyle şeyler yapıyosun? herkese karışır. birine kolların kalın der, diğerine kilo ver der, kendi iyi ki 1.65'e 47 kilo anasini satıyım. gerçi 1.65 de yok kendileri. uyduruyo. neyse önemli değil orası. bi konuyu yapamazsın yardım istersin sürekli ben anlıyorum hee der zekisin dedirtmeye çalışır. bi siktir git. bünyede bu kadar antipati uyandırır ama nedense soğuk ve arkadaş canlısı denemeyecek beni çok sever. zeynep aşağı zeynep yukarı. gelecek planlarını bile benimle yapar. olm ben ankara'da yaşamak istiyorum. çok benimle olmak istiyosan gel takıl. ben senin için istanbul'a falan gitmem abi nefret ediyorum şeettiğimin istanbul'undan. bi siktirip çay koyması rica olunur.
ortam kurallarına riayet etmeyen kişi.
kökünün anlamını merak ettiğim bir kelimedir. -siz yapım eki olduğuna göre kökün den- olması gerekir. eğer den- kök ise anlamı nedir diye türkçe hocasına sorduğum bir kelimedir. denge kelimesinde de kök den- mi acaba dediğim de olmuştur.
(bkz: deli sevilir densiz sevilmez)
(bkz: dengesiz)
yerli yersiz ,zamanlı zamansız olmadık ortamlar yaratan varlıklardır.allah esirgesindir.
neyseki sözlük yazarları arasında bu tiplere pek rastlanmaz.
ne zaman nasıl davranacağı konusunda bir fikri olmayan, münasebetsiz kişi.
(bkz: denyo)
saygısızca davranan kimse.

az önce yaşanan olaylara neden olan kişiler
güncel Önemli Başlıklar