bugün

Mülteciler tarafından sağlam bir dayak yemesi gereken kişinin astığı afiştir. Faşistler, ırkçılar her yerde. Biri anaya söver tekme atar biri tekme atmakla tehdit eder. Yok olursunuz umarım pislikler.

görsel
Nihayet halk muasır bilinç seviyesine erişiyor.
yapılan hareket doğrudur demiyorum ama bu da öyle bir illet ki dükkanlara müşteriden çok dilenci suriyeli çocuk giriyor.

ne gitten anlıyorlar ne de yoktan.

esnaf da çok haksız sayılmaz.
adam bir yandan haklı
dükkan kendisine ait sonuçta
ister satar ister satmaz..

vergisini ödeyip
işini yapıyorsa kimse karışamaz..
çocuğun ırkı olmaz.. çocuğa, ırkından dolayı el kaldıran insan değildir..
geçen günlerde suriyelilerle ilgili bir girim olmuştu (bkz: merzifon a 60 afgan mülteci gelmesi/#40271846) o adam sandığım suriyeli, şahsımı arka arkaya 2 defa kandırdı. tabi kerizlendiğimi 2. seferde sonra anladım. bu şerefsizleri harbiden dükkandan içeri sokmayacaksın. ne dükkan ne mahalle ne de ülkende barındırmayacaksın.

valla atalarımız ''acıma yetime, döner koyar g..üne'' diye boşuna dememiş. o kadar iyi davranıyordum ki bu ite, yabancılık çekmesin diye uzun uzun muhabbet ediyor, memleketlerinden, şu anki hayatından sorular sorarak güveneceği bir dost olduğumu hisetmesi için uğraşıyordum.

bundan sonra sırf bir şey almak için bile gelse siktiri çekerim. bunların soyu harbiden bozuk. gördüğünüz yerde yüzlerine tükürüp geçin. kendi memleketlerini bırakıp kaçan namussuzlardan insanlık ummak enayilikmiş. ben yaşayarak anladım. umarım hümanist krdeşilerimizde yaşayarak anlar.
suriyeli ve afganı anladık da iranlı ne alaka... iranlı turistteki para avrupalıda yok... dayım olayı biraz yanlış anlamış sanırım, veyahut kimin ne olduğundan haberi yok...

neticede dükkan adamın istediğine hizmet eder istediğine etmez...
güncel Önemli Başlıklar