1. 1.
  jules verne'nin efsanevi deniz macerasını sonlandırma sebebi. (bu tanımdır)

  böyle sağdan soldan üşüşünce bunlar herif, bırakmış roman yazmayı. belki "yorgun savaşçı" nın akıbetinden korkmuştur! ileri görüşlü olmak başka bişi.
  1 -6 ... uvjb
 2. 2.
  saçmadır. Zira deniz tuzlu su birikintisidir. Hiçbir tatlı su canlısı içinde yaşayamaz.
  2 ... harexis
 3. 3.
  emanetçiden medet uman kemalist.

  götümüzü denizlere dönmeyecektik be hacı!

  denizlerin kulakları çınlasın, ya da toprakları bol olsun.

  öyle bir şey işte...
  1 ... raporlu deli
 4. 4.
  kendi kavramsal çıkmazlarının yaratıcılığı gölgesinde erklenmişlerin tadını merak etmeleri muhtemel kemalistlerdir. fikri savunma olgunluğunu gösterememek yeni bir moda olsa gerek... ve futbol muhabbetlerinde çok da abes durmuyor hani. "galatasaray" yerine "6s", "beşiktaş" yerine "8taş", "fenerbahçe" yerine "fenevbahçe" falan tamam da savunamadığın düşüncelerinin hırsını, makatsal bir kaşıntı ile çıkartmak da neyin nesidir?

  çürütülemeyen düşüncelere düşmanlık etmek bu kadar kolay işte, bu kadar ahmakça ve bu kadar kişilikli... hayır "cık" ve "cik" ekleri ile türetilen küçültme amaçlı ithamlar dahi mantık çerçevesinde. bu bağlamda "acizim" demenin bir başka yoludur "denizler altında yirmi bin tatlı su kemalisti" demek...
  3 -1 ... poisonx
 5. 5.
  "istikbal göklerdedir" atasözünün işaret ettiği yüce hakikati hatırlayıp derhal kendine gelerek derinliklerden çıkması gerekendir.
  ... dedirten durum
 6. 6.
  bunlar "atatürk karşıtı" buldukları kitapları ve filmleri yakarlar! cengiz han'dan veya ortaçağ skolastiklerinden farkları nedir acaba?
  http://www.radikal.com.tr...10.2009&CategoryID=77
  ... uvjb