bugün

açıkcası tanımlayamadığım akıl fikir erdiremediğim zihniyettir...

edit:plajda dikkat çeken kişidir. denize mayo veya bikiniyle girenlerin günah işlediğini düşünen düşüncesizdir. iman insanın içindeki allah sevgisidir sadece başa takılan türbanla iman yapılmaz. başlığı anlamayanlara anlatabilmişimdir umarım konunun dinimizle ilgisi yoktur. bu arada türban kelimesini görünce atlayanlar da içini dökmüş oldu *
(bkz: yatağa don ile giren zihniyet)
(bkz: dostum türban dedin bone cikti)
kimsenin karisamayacaği zihniyettir.
o değil de bokunu cikarmayin ama . size ne ?
denize türbanla girince daha çok dikkat çekmesi ve suya girince bütün kıyafetin üstüne yapışarak daha da seksi bir görüntü oluşturması da cabasıdır.
tabii elalemin derdi bizi mi gerdi ama yine bakılınca hoş bir görüntü değil sanki...
(bkz: herhalde laikliğe aykırı değildir değil mi)*

kimseyi ilgilendirmeyen zihniyettir. isterse çıplak girer, isterse çarşafla girer. beni rahatsız etmez. ama ben sevgilimle sarılıp öpüşürken de dövecek gibi bakmasınlar yeter, karşılıklı bir saygı olsun yani...
Olay türbanın geçerliliği,dinde olup olmaması değildir.
Türbanla denize girmenin mantıksızlığıdır,yoksa evet bize ne ama tene su değmemesinin,gavur gibi sıcakta üstünde o garip kıyafetlerin bulunmasının mantıksızlığıdır,türbanı vatanın bölünmez bütünlüğü gibi algılayan zihniyet bunu anlayabilir mi?
Pek sanmıyorum
kişilerin türban takmaktaki amaçları inançlarının gereğini yerine getirmekdir. türban, inançsal fiiliyat özgürlüğüdür. eğer ki bu inançsal fiiliyat özgürlüğü başkalarının haklarını zedeleyici bir tutum içermiyorsa onların dışında kalan diğer kişilere susmak ya da bok yemek düşer.
(bkz: denizi kirletmek)
son örneği olarak *; hayrünnisa gül.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.