1. 1.
  acilimi "deniz kuvvetleri komutanligi kasimpasa deniz hastanesi"dir.
  ... soyle-boyle
 2. 2.
  Halıcıoğlu Askerlik Şubesi'nde askerlik başvurusu işlemlerinizi yaptırdığınızde sevkedildiğiniz (bkz: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı)'na bağlı hastane. Kasımpaşa (bkz: Kuzey Deniz Saha Komutanlığı) yakınlarında yer alır.
  ... timsah48
 3. 3.
  "dz k k kasımpaşa deniz hastanesi" ismi değişmiştir.
  şimdiki adı: kasımpaşa asker hastanesi'dir.
  ... posseidon
 4. 4.
  tecil amaçlı gittiğim fatih askerlik şubesi marifetiyle gönderildiğim askeri hastane. tez vakitte işimiz görülür niyetiyle gitmiştik. ama ne görelim saat kaçta gelirseniz gelin ertesi gün saat 9:30'a çağrılıyorsunuz. neyse randevumuzu aldık ve ertesi gün saat 9:30'da gittik sözkonusu hastaneye. gayet askeri biçim tek sıra militer hale getirildik ve üzerimiz arandı. derken ne görelim sıranın arkasında iki travesti. kendileri de askeri muayeneye gelmişler. sabah sabah ne oluyoruz moduna denk düştük ki hastane girişindeki asker bu iki travestiyi tek sıra muayene grubunun en önüne koydu ve hastaneye doğru yürümeye başladık. derken u biçim bir bekleme salonuna getirildik. kimlikler, belgeler cart curt ne gerekliyse hepsi çıkarıldı. biz sanıyorduk ki harbi harbi muayene edileceğiz. meğersem muayene dedikleri şey şöyle: asker geliyor "bir rahatsızlığın var mı?" diye soruyor. "yok" diyorsunuz haliyle. alıyor kimliği, belgeleri. eğer ki anlık bir gaflete düşüp de "ya benim bir alerji problemim" var gibisinden bir cümle kuracak olursanız size aynen "onu hastalıktan saymıyoruz. doktorun emri var!" gibisinden bir karşı cümle kuruyorlar ki siz susayazıyorsunuz. iyi ki de hastalıktan saymıyorlar. aksi takdirde hastane içerisinde başlıyor bir koşuşturma. oraya imzalat, şuraya git, danışma şu tarafta, o yasak, şuraya giremezsin vs vs vs.neticede uzunca bir koşuşturma sonunda size "sağlam" damgalı bir rapor veriyorlar. işin kafa kurcalayan tarafı bu rapora imza atan doktorlardan birinin "kadın doğum uzmanı" olmasıydı.
  2 ... vernon sullivan
 5. 5.
  doğduğum yer olduğundan mütevellid nüfus cüzdanıma doğum yeri olarak beyoğlu yazılmasını sağlamış güzide mekan,doğduktan sonra 1-2 kere gittim ama pek hatırlamıyorum çünküm küçük idim.
  ... eppur si muove
 6. 6.
  şu sıralar deniz kuvvetlerine değilde, sağlık komutanlığına bağlanmış hastane. karacılarda çalışabiliyor.
  ... machados