1. 1.
  devletler hukukunda denizin türlü bölümlerinin durumunu düzenleyen ve devletlerin bu bölümler üzerindeki yetkilerini belirten antlaşma, gelenek vb. niteliğindeki kuralların bütünüdür.
  1 ... vend avesta
 2. 2.
  kaptana gemi içinde çok önemli yetkiler veren hukuktur.
  2 ... qb1903
 3. 3.
  belirli ve kesin kanunlar olmadığı için fazla tecrübe ve bilgi istediği için hukukçular tarafından pek tercih edilmeyen ama maddi getirisi aşırı yüksek olan hukuk dalıdır.
  1 -2 ... romabirgundekurulmadi
 4. 4.
  Okyanusta geçersizdir.
  1 ... bunebicimhikayeboyle
 5. 5.
  deniz ulaştırma işletme mühendisliği'nin de derslerinden birisidir.

  dersi veren hocamızdan öğrendiğimiz üzere,hukuk fakültesi'nde notların en düşük olduğu derstir kendisi.çünkü teknik bilgi fazladır.aynı şekilde bu işle uğraşanın az olduğunu de söyledi hocamız ki kendisi profesör ve uluslararası kazalarla ilgileniyor.

  elbette gidip de yeni mezun avukatın yapacağı iş değil bu.doktoraya kadar gidilmesi gerekiyor herhalde.ama parası da sağlam şüphesiz.
  1 ... bugun variz yarin yokuz
 6. 6.
  Bana çok lazım olacak hukukmuş.
  (bkz: Hayırlısı bakalım)
  2 -1 ... fameraft
 7. 7.
  pazartesi vizesi olan hukuktur. sayısal zekaya sahip bir kaptan adayı için işkenceden ibaret olan derstir. ulan bir şeyi de "kesinlikle şöyledir" diye yazın. hep istisnalar, açık kapılar, emsal farklı olaylar.

  p.s: hukukçular paraya para dememek istiyorsa bu hukuk alanında uzmanlaşmasını tavsiye ederim. en çok para bu dalda var.
  1 ... romabirgundekurulmadi
 8. 8.
  Aşırı saçma bir hukuk dalı. Devletler hukuku içinde gösterilmesinden ziyade tamamen ayrı bir dal olarak seçmeli alınmasını tercih ederim.

  Neyse bu alanla ilgilenen biri bu kardeşinize yardımcı olmak isterse bekliyorum.
  1 ... bilemedim ki ben de
 9. 9.
  Kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler bölümleri ve hukuk fakültelerinde okutulan ders. Yok 43 ülkenin denizlere kıyısı yok, kıta sahanlığı bilmem neyi ege de 6 mil diğer denizlerde 12. Bilmem ne bilmem ne.
  ... apostleye tw ceken pic rogue
 10. 10.
  deniz hukuku
  ... inheritance vice