bugün

kemalistlerin yaptığı eylemdir. kaldıki deniz gezmiş bir komünistten daha çok kemalisttirde. buna rağmen deniz gezmiş -kendi statükoları tehlikeye girenler tarafından- kemalistlerin eliyle asılmıştır. işin garip yanıysa yine kemalistler tarafından göklere çıkartılmasıdır. yani hem asacaksan sonrada kahraman ilan edeceksin. etrafınıza bakın -özelliklede kemelist yeniyetmelere- müthiş bir deniz gezmiş haranlığı göreceksiniz. bunun paradoks olduğunu söylediğinizde de alacağızız cevap muhtemelen ''ya deniz i asmadık tamamammmmmııı, oha falan oluyoruym yani'' dir. bu ne yaman çelişi yahu. sahi niye astınız lan adamı. hadi astınız niye kahraman ilan ettiniz.
(bkz: nazım hikmet i sürgün edip sonra vatan şairi demek)
asanlarla kahraman yapanlar aynı kişiler değildir. süleyman demirel'i ve ekibini kemalist sanmakla alakalı bir bağdaştırma sanırsam.
can sıkıcı bir gerçek daha... yok lan kemalistler asmadı onu, osmanlı sultanları astı.

(bkz: kemalizmin örneklerle tarifi)
Deniz Gezmiş'i asanlar Kemalistler değildir olamazlarda. nerden ve nasıl öğrendin bilmiyorum ama bunu muhtemelen bir ülkücü haber kaynağından öğrenmiş olabilirsin. Zira ülkücü arkadaşlarımız (!) Deniz Gezmiş'i ve tarihe damasını vurmuş devrim insanlarını kötülemeyi, aşağılamayı çok severler ve bundan haz alırlar, değilse bile benim gözlemlerim öyle.
Birde sözde Atatürk'ün söylediği bir söz varmış "Komünizm sinsi bir yılandır ve görüldüğü yerde başı ezilmelidir." böyle söz söyleyen bir insan nasıl bir ülke kurabilir ki ? Ben bu sözünde ülkücüle rtarafından ortaya atıldığına inanıyorum.