bugün

kimse kimseyi sevmek zorunda degildir. bu tur siniflandirmalar tamamen insanlari soldan sogutmaktadir.sola en buyuk zarari sol vermistir, devam da etmektedir. siz sevin, sevmeyeni dislayin.

edit: basligi acan kacmistir!
idealleri olan insanlara saygı duyulmalıdır. deniz ler 20 li yaşlarda "tam bağımsız türkiye" diyerek gittiler. bugün o yaşlarda ki zihniyete, "bağımsızlık ne" desen cevap veremez ama ona bok atmaya çalışır, o bilgisiz, sorgulayamayan beyniyle başlık açıp entry girer, trajikomik olur.
enternasyonalist sol üyesi olan zihniyettir. barışçıl, hümanist, kürtçü mantalitedeki zihniyettir. amerikan emperyalizmine karşı söyleyecek lafı olmayan zihniyettir.

pkk zihniyetidir, işgalci ingiliz zihniyetidir, adnan menderes zihniyetidir.

vatanla, türkle, türklükle, kemalizmle, atatürkçülükle; ulusla, milletle alakası olmayan zihniyettir.
Deniz gezmiş bile kimseyi ayırmadan onun ustunden prim yapmaya çalışmak, gerek yok böyle şeylere, kimse boşyere ben devletçiyim, milliyetçiyim diye yanmasın. Kimin ne olduğu her zaman her yerde belli oluyor. Rahat bırakın adamlar yattıkları yerde huzurla uyusunlar.

madem o kadar inanıyorsun onlar gibi yaşa, ustunden pirim yapmayın denilesi durum.
tarihi taraflı okumuş zihniyettir...sev sevme tabi ki herkesin kendi bileceği iştir ancak pkkyla aynı zihniyettir, o da militaritsttir pkklılar da demek düz mantıkda son noktadır kanaatimce zira denizler silahını bir kez bile polise askere doğrultmamıştır birçok defa bunu yapabilecekken, onlar silahlarını emperyalistlere doğrultmuştu ve bunun bedelini de şerefli bir şekilde ödediler 6 mayıs 1972'de...
kardes kavgasina taraf olup ulkeyi karanliga goturmekten baska ne yapmistir diye dusunuldugunde hakli olan zihniyettir. sonuc olarak yasalar karsisinda da haksiz bulunup idam edilmistir; hak ettigi gibi.
tercihini kullanıyordur, belki kim olduğunu bile bilmiyordur, belki bilmesi gerekmiyordur.
ama bu andavallığımıza bahane olmamalı.

ama deniz'i sevmemek insanı nasıl pkklı yapar orası da ayrı zırva.

ben bıktım ulan, siz bıkmadınız. pes.
-olum var ya
+buyur abi
-deniz gezmiş'i çok büyük adamdı
+doğrudur abi
-deli gibi seviyorum onu var ya
+abi tamam anladım
-oğlum bildiğin gibi değil çok seviyorum en çok ben seviyorum
-tamam abi sen üzülme
+nasıl üzülmem en bi çok bi ben seviyorum
-abi gerekirse kaçırırız.
faşist zihniyettir.
deniz gezmiş'i ve onun değerleri seven birisi olarak şunu söyleyebilirim ki bu başlığı görüp okuduktan sonra utandım, hem de çok utandım .

bu şekilde yorumlar yapan bir adam ile aynı kişiyi sevmekten utandım .
deniz gezmiş'in misyon ve amacında yapmak istediklerini anlamak zorunda olmayan zihniyettir. sevmek ya da saygı duymak tamamen kişiselleşmiş bünyenin kendinde uyandırdığı doğru veya yanlış kavramlarından ibarettir. silah kullanıp, insan canına kast etmek amacı ile yapılmış her türlü davranış kimisinde devrimci, kimisinde terörist düşüncesini doğurur. o halde kalkıp pkk ve deniz gezmiş gibi toplumda kamplaşma yaratıp, kendi istedikleri ideoloji doğrultusunda silah kullanmalarını vicdanen nasıl kabul edebiliriz. bal gibi kabul ediliyor işte. biri yapınca halk adına devrimci, öbürü yapınca bölücü terörist oluyor. pkk'nın madem bir halkı temsil etmediği söyleniyor, o halde bunca desteği ve hareket alanını neden bu kadar kolaylıkla bulabiliyor. eta, ira, hamas gibi örgütlere iyi gözle bakıp, kendi içimizdeki örgüte niye kin kusuyoruz. dediğim gibi ne deniz'i, ne pkk'yı anlamak zorunda değil herkes. deniz bazıları için ne kadar devrimci ise pkk bazıları için o kadar teröristtir. ya da tam tersi.
Üfürükten milliyetçinin kendisine ait kılmaya çalıştığı paylaşılamayan ama semirilen bir zihniyettir. Elinizi çabuk tutun zira soros-feto destekli şakirt oligarşisi bu zihniyetin insanını geniş oranda ambalajlayıp , sermaye devletinin tekellerine iş görsün diye pazarlamıştır.
(bkz: ayrımcılık yapmanın dayanılmaz hafifliği)

ben ülkemi seviyorum, bu sevginin ölçütü deniz gezmiş midir? tamam, allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun ama, sırf birileri deniz gezmiş'i sevmek vatanı sevmektir, deniz gezmiş'i sevmemek, bölücülüktür, pkk mensubu olmaktır diyor diye, ben bölücü,pkk mensubu mu olacağım?

milleti bölmeye çalışan sensin ey beyinsiz, belki de ben vatanımı bu yüzden senden daha çok seviyorum.
sözlükte bugünün kazanımını yapmamaızı sağlamış zihniyettir. onlar olmamış olsalar, deniz'i sevmenin vatanseverlik olduğunu öğrenemeyecektik. sırf idealleri vardı diye zamanında yediği haltlar bini aşmış birini onaylamayı vatanseverlikle eş tutmak ne ala iştir. kendimize t-sirtlerini basacak, sigaralarını yapacak yerli che guevara arıyor olabilir miyiz? ahanda kapitalist oldum.
bu ülkede atatürk'ü sevmiyorum açıklaması yapılmışken deniz gezmiş için benzer ifadeler kullanılması son derece normaldir. deniz gezmiş vatanını seviyor da karşıt görüşlü insanlar ülkenin amına koyalım mantığıyla mı hareket ediyor? kimine göre kahraman kimine göre haindir kendisi. eleştirme ve yorumlama hakkı insanlarından elinden alınınca mı vatansever olacak bu millet?
(bkz: deniz gezmiş balonu)
kimsenin elestirmeye hakkı olmayan zihniyettir. demokratik bir ülkede yasıyorsak kimin neyi sevip neyden nefret edecegine saygı duymak gerekir.
(bkz: bir teröristi sevmek)
asmayalım da besleyelim mi ? cümlesini kullananlarla aynı tip zihniyettir.
devletini polisini seven zihniyettir, devletine polisine kurşun sıkanı sevmezler. hele hele adaletin astıklarını hiç sevmezler.

vatanı seven deniz gezmişi sevmez...
devleti seven deniz gezmişi sevmez...
adaleti seven deniz gezmişi sevmez...
askerini seven deniz gezmişi sevmez...
bir insanı sevmemenin herhangi bir kategoriye tekabül etmeyeceğini bilen zihniyettir. sözgelimi "atatürkçüler derneği" veya "kanarya sevenler derneği" gibi oluşumların olması ne kadar normalse, "atatürk'e düşmanlar derneği" gibi bir derneğin var olması o kadar saçmadır. bir kişiyi sevmeyen insanın illa ki belirli bir zihniyet yapısında olacağını düşünen insanları zekasından, bilgisinden ve düz mantığından ötürü kutlarım. bu insanların düşünme yöntemiyle şu örnekleri çok rahat verebiliriz:

(uluslararası ceza mahkemesi tarafından soykırımdan sorumlu tutulmuş) sudan devlet başkanı ömer el beşir: "sudan güçlü olduğundan beri siyonistler ve emperyalist destekçileri bizimle savaş halindeler."
düz mantıklı insan: "ömer el beşir'i sevmeyenler siyonist ve emperyalist yalakasıdır."

abdullah öcalan: "M. Kemal, kapitülasyonları kaldıran iradedir. Ekonomik olarak Türkiye'yi kendilerine bağladılar."
düz mantıklı insan: "abdullah öcalan'ı sevmeyen atatürk'ü de sevmez, kapitülasyonları geri getirmek ister."
niye seveyim, ayrıca seni ne ırgalar diyen dobra zihniyettir.
deniz gezmi$'i ve amacını bilmiyordur. ya da ondan bundan duyduğu ve inanması kolay olan birtakım tezahürler kar$ısında elini kolunu bağlayıp; çamur atmayı tercih etmi$tir.

bir de olayı gene sağcı/solcu olayına getirmi$ler ya, sözün bittiği yerdir.

deniz gezmi$ sağ/sol propagandası yapmadı, burası yanlı$ bi' kere. amerikan emperyalizmine kafa tuttu ve vatan sevgisi(hıhı) bulunan insanlar tarafından polise teslim edildi.

sözü pkk'ya getiren cahillere söyleyecek birkaç $eyim dahi yok. serbest çağrı$ımın da boku çıkmı$ görüldüğü üzere.
sevmek için nedenleri olmayan zihniyet olabilir mesela, ya da tanımıyor da olabilir. sonuçta yüz türk büyüğü arasında bi kimse diğildir. kendisi kabaca edinilen bilgilere göre uç bir görüşün temsilcisi olduğundan alakalı objektif kaynak bulma sıkıntısı da vardır. ayrıca tanımadan sevmek ya da sevmemek cahil işidir arkadaşlar.
seveni sevmeyeni sınıflandırmak ise hem cahillik hem de cühelalıktır.
Devrimin en güzel yüz metresini koşmaktan kaçan zihniyettir.