bugün

bugün gerçekleşen olay. soluk borusuna yemek kaçıp boğularak ölmüş, etme bulma dünyası işte.
(bkz: gebersin gavat)
onu gittiği yerde bekleyenler arasında bulunuyordur deniz. alır ifadesini. *
acaba ne kadar can çekişti?
denizin 15-20 dakika boyunca, uzun boyu ve ipe iki ilmek attırıldığı için kırılmayan boynu yüzünden çektiği acının yarısını çekti mi?
acaba o can çekişirken deniz geldi yanında sigara içemesede gülümsedi mi?
(bkz: ali elverdi) (#7837027)
asmayalım da besleyelim mi sözünün mimarını nasıl bir ölüm bekliyor merak ediyorum.
boğularak ölmesi ayrı bir taktir-i ilahi konusudur.
acaba konuyu kim takdir-i ilahiye getircek diye düşünürken biri dedi ve mutlu oldum.
adam 86 yaşında zaten. ölüm bir müsübetmidir ki de boğularak ölmesi ilginç olsun.

zaten adaleti tecelli ettirmiş, haklı bir karar vermiş bir hakimdi.
deniz öteki taraf da boğazına yapısırmıs bak bak laflara bak.
(bkz: kamil uyan sabah oldu)
86 yaşında bir gece ansızın kalbi durarak sessiz ve acısız giden insandan daha fazla acı çektiği kesin olan kişidir.
deniz gezmiş, hüseyin inan ve yusuf aslan'da hukuksuz bir mahkemenin verdiği kararla bir nevi iple boğularak öldürülmüştür.
sessiz sedasız ölseydi adalet ilahi olarak bile sağlanamayacaktı.
68 kuşağının öğrenci liderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin inan’ın idam kararlarını veren dönemin Ankara 1 No’lu Sıkıyönetim Mahkemesi’nin Başkanı emekli Tuğgeneral Ali Elverdi;yediği yemeğin nefes borusuna kaçması nedeniyle solunum yetmezliği sonucu boğularak gebermiştir.

(bkz: mezarına faşis-it-leri işesin)
ilahi adaletin geç te olsa tecelli ettiği andır. deniz gezmiş ve arkadaşlarının idamını haklı görenlere sorum. neden ondan daha kanlı eylemlere imza atan * * * * muhsin yazıcıoğlu, ökkeş kenger ve arkadaşları idam edilmedi ? onlar deniz gezmiş, hüseyin aslan ve yusuf inan'a göre idamı daha çok hak ediyordu.
merak etmeyin hakimlerin sorgusu ayrı olacak.
deniz'i idam ettikten sonra deniz kadar daha yaşama şansı yakalamış müstesna şahsiyetin vefatı.
ilahi adalet.

darısı aynı şekilde ölümle süleyman demirel'e olsun inşallah.