bugün

Zamanin haksiz ve baskici yönetiminden dolayi genc birinin katledilmesi olaylarindan biri...
(bkz: deniz gezmis)
(bkz: olunun arkasindan konusmak)
Türkiye'nin tarihinde, her zaman kara leke olarak kalacak vahim olay!! 3 masum gencin asılması, yurdum milletinin kandırılması (bkz: 6 mayis 1972) *
beyinsizliğin daniskası bir başlıktır.. deniz gezmiş başlığı altında benzer birçok entry barınmaktadır zaten.. üstüne üstlük, deniz gezmiş'i sevenleri de rahatsız etmektedir..
ciddiye alınmaması gereken genç bir çocuğu kahraman yapan olaydır. yanlıştır. hatalıdır.
başbakanını da asan bir ülkeden beklenebilecek olay, çok görmüyorum ama ders çıkarmaya çalışıyorum. Bu kadar açıktır efendim.
Türkiye'nin utanclarindan biridir...
*
o ciddiye alınmaması gereken çocuğun asıldığı günlerde ülke çalkalanmaktaydı, her gün iki taraftan da gençler birbirini öldürmekteydi. bugün ortaya çıkan istatistikler de ciddiye alınmamalıdır. genç ölüler, işkence mağdurları, onların hala ağlayan anne babaları... ve ciddiye almak gerekmediği için peşinden darbe gelmiş, anayasa değişmiştir. keşke ciddiye alınmasalardı, o gün türkiye' nin en güzel üniversitelerinde okuyan ve ülkelerine bizler gibi değil, ölecek kadar bağlı olan gençleri bugün yaşıyor olsalardı. keşke!
süleyman demirel'in asılması için mecliste yapılan oylamada elini kaldırarak kabul oyu verdiği devrimci bu şahsiyet niyazi esprisinin orjinini teşkil ettiğini düşünüyorum..
süleyman demirel açıklamalarında aynen şöyle demiştir:

o zamanlar asılması gerekiyordu astık. ama şimdi olsa asla parmak kaldırmazdım.
farkli fikire gosterilen saygidir, demokrasidir, turk insaninin yasam tarzidir. neymis efendim, benden farkli dusunmedigin surece istedigini dusun imis. bu demokrasiye uydugun surece asilmazsin, linc edilmezsin. turk isi demokrasi bu kadar, napalim!
O masum çocuğun değil, "ciddiye alınmaması gereken cocuk" zihniyetinin sembolik bir biçimde infaz edilmesini gündeme getiren olay. tekrar söylüyorum:*
idama aslan gibi giderek olaya son noktayı aslında 6 mayıs'ta koymuştur.anaların rahimlerini de çıkaramazsınız ya...