bugün

şaşırdığım tiptir.Gerçekten anlamadığım noktadır.
öyledir saten. şimdi denizler daha çok mihri belli çevresiyle milli demokratik devrimi savunuyordu. daha önce mdd ile ilgili birçok şey yazdığım için şimdi tekrar değinmek istemiyorum ama bu düşünce kemalizmin sol yorumudur. özünde kemalisttir. yani kemalist devrim yarım kaldı, onun varacağı yer sosyalizmdi, kemalist devrimi tamamına erdirmek lazım gibi bir arka planı vardı. tarih bu görüşün geçersizliğini ortaya koydu zaten. hem teorik hem de pratik bakımdan. neyse, deniz gezmiş de bu yaklaşımdan etkilenmişti.
görsel
Cahildir ya da maldır. Atatürk'ü övmekle atatürkçü olunmaz. Cübbeli Ahmet'in, fetullah'ın, erbakan'ın, tayyip'in de Atatürk'ü öven tonla sözü var. Bunlar da mı atatürkçü o zaman?

Bir insanın gerçekten atatürkçü olup olmadığını göstermelik sözleri değil fikirleri ve eylemlerinin Atatürkçülüğe uygunluk derecesi gösterir. Atatürk bir antikomünisttir. Medeni bilgiler kitabı ve başka pek çok yerde komünizmi açıkça reddetmiş, komünist rejimi müstebitlik ve diktatörlük olarak nitelemiştir.

Nasıl ki hem şeriatçı hem atatürkçü olunamazsa hem komünist hem atatürkçü de olunamaz. Makatınızdan Atatürkçülük uydurmayın.
https://www.sozcu.com.tr/...rk-komunist-miydi-677125/
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.