1. 25.
  Celal şengör'ün takdir edilesi söylemlerindendir.

  Deniz gezmiş banka soyguncusu bir eşkıyadır ve arkadaşlarıyla birlikte polis öldürmüşlerdir. Filistin'deki el fetih adlı terör kampında da eğitim almıştır. Silahla rektörlük bile basmışlığı vardır.

  Mahir çayan ise israil başkonsolosunu öldürmüştür. Hüseyin cevahir ile küçük bir kızı rehin almıştır. Mahir'in askere kurşun sıkmışlığı da vardır.

  Devrimci diye şişirilen adamlar bunlar işte. Şaşırmamak lazım. Komünistliğin gereğini yapmışlar.. Bunların kaypakkaya adlı yoldaşları da böyleydi.. Celal şengör'ün tespiti bir harika. Yine sol kesimi kudurtmuş..
  2 ... magicovento
 2. 24.
  celal şengör hocanın göte göt deme huyunun en belirgin yansımalarından birisi olan beyanattır. evet ikisi de basit birer çapulcu ve eşkıyaydı. mahir çayan aynı zamanda kendisi de bir sosyalist olan ve hiçbir suç işlememiş israil konsolosunu öldürecek ve 16 yaşındaki küçük bir kızı rehin alacak kadar aşağılık bir insandı.
  3 ... ulusalci kemalist
 3. 23.
  it ürür kervan yürür derler. memleket beyni olmayıp fikri olan adamlarla doldu taşıyor. g*t korkusu insana neler söyletiyor.
  ... kuyuyatasatandeli
 4. 22.
  ismet inönü bile bu eşkiyalığı farketmiştir. Demokrasi sevdalısı ismet Paşa, ilk başlarda menderes dahil tüm idamlara karşı durmuştur. Fakat 12 mart döneminde, askeriye biraz darılmıştır bu duruşa. 12 mart'ta bir sürü devrimci özgürlük için yaptık dese de bir ülkeye karşı olsanız dahi buraya gelen bahriyelisini denize atma hakkını kimse size vermiyor. Birileri bize karşı olduğu için, bir ülkeye giden bahriyelilerimizi denize atması nasıl hak görülmüyorsa. Daha sonra önce bir albaydı galiba onun kızı rehin alınmış idam kararına tepki olarak. Hatta bazı yerlerde çatışmalar yaşanmış. Daha sonra ismet inönü'nün oğullarından Ömer inönü idi galiba onun olduğu uçağı kaçırma girişiminde bulunarak ismet inönü'ye pazarlık teklif etmişler, idamları durdurun herkesi serbest bırakalım diye. ismet inönü "devlet pazarlık yapmaz" diye oğlu ile masaya oturtulmaya rest çekmiş ve idamlara karşı durmaktan vazgeçmiştir. Birand'ın 12 Mart belgeselinde çok daha fazlası var.
  1 -1 ... mantiksalpozitivizm
 5. 21.
  B*k yiyenlerin lafı olduğu için insan kahkaha atıyor.
  2 -3 ... proleterlerin manifestosu
 6. 20.
  Celal şengör'ün doğru bir beyanıdır. deniz gezmiş, filistin'deki el fetih adlı terör kamplarında eğitim almıştır. Mahir çayan da askere kurşun sıkmıştır. Bunlar bildiğiniz eşkıyadır. solcularımız kimi şişirse affedersiniz karşımıza y*rr*k gibi adamlar çıkıyor. barzo sevdalısı solcular...
  ... magicovento
 7. 19.
  aman gerçekleri bilmeden burda klavye delikanlılığı yapan kesimin zoruna gidecek kapak niyetindeki cevaptı.
  2 -2 ... sualci
 8. 18.
  Gayet doğru bir celal şengör saptaması:
  https://video.uludagsozluk.com/v/deniz-gezmiş-ve-mahir-çayan-eşkiyaydı-183090/

  4 -2 ... ulusalci kemalist
 9. 17.
  Mahir çayan hakkinda biraz gerçeklik payi vardir.
  Ama deniz için tamamen zirvadir.
  -2 ... karton toplayan cocuk
 10. 16.
  Rasyonel bir durum tespiti...
  ... kralzeus