1. 1.
  ülkemizdeki "goministlerin" yaptığı şey.
  o alt tarafı bir bozguncu. sen kim ülkeyi kurtarmak kim, önce o parkayı bi çıkar.
  10 -18 ... brigadier sabari
 2. 2.
  devrimci, inandıkları uğruna ölümü göze almış, ülkesini satanlara karşı dimdik ayakta durmuş sonuna dek mücadele etmiş deniz' i, siyasetin s' sinden anlamayan, bildiği tek şey amerika' nın götünü yalamak olan zırtapozlar fazla ciddiye almazlar. ki bu ne deniz' in ne de biz devrimcilerin pipisinde bile değildir.

  zorunlu tanım: ülkemizdeki " goministlerin" en doğru yaptığı şeylerden biridir.
  3 -5 ... onucuncuhavari
 3. 3.
  bebek katilleri modern şekilde hapishanelerde (!) yaşarken, kimseyi öldürmediği halde asılan birini ciddiye almak akıllılıktır.
  4 ... oo may gat
 4. 4.
  yanlış birşeydir.
  part1
  niye ciddiye alayım ki? birtek kurşun bile atmamış. siktiriniz gidiniz efendim gözüyle gördü sanki. el fetih kamplarında ben eğitim gördüm mk. hele şu kominizmi savunan adamların beyninden şüphe etmiyom direk diyim zerre beyin yok. komunizmin k'sını bilmez sorsan eşitlik halkların özgürlüğü amerikan emperyalizmine karşı vs. vs. he yavrum he he canım.ama emperyalizmle komünizmin çıkış yerinin yani fabrikasının aynı olduğunu bilmez. komunizmin insan doğasına aykırı olduğunu bilmez neden bilmez düşünmüyo ondan.

  part2
  atalarımız ne demiş? * kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış. öle değil mi? kılav olarak karl marx gibi lenin gibi deyyusları seçen adamdan ne beklersin.
  1 -5 ... irticai faaliyet
 5. 5.
  sen öğrenciyken uzun eşek oynar, kızlarla gezerken o öğrenciyken ülkesindeki abdlileri çıkartmak için kafa yoruyordu.. bir düşün. düşün yeter.
  5 -1 ... ecel
 6. 6.
  abd'nin ve 12 mart darbecilerinin yaklaşımıdır. asmadan rahat uyuyamamışlardır anlaşılan.
  1 -1 ... usualsuspects
 7. 7.
  güncel ülke politikasıyla kıyaslandığında, sonuna kadar ciddiye alınması gerektiğini düşündüğüm, bilakis yakınlarından ve o dönemde onunla beraber hareket etmiş herkesten özür dilenmeli, yalanmı söylediler yani? türkiye hatta dünya amerikanın esiri olmadı mı? o gün deniz gezmiş'i asarak ciddiye alanlar. bugün bari naaşına saygıyla ansınlar.
  2 ... gadriel
 8. 8.
  ciddiye alınacak kadar adam yetiştirememiş, yurdum sosyalistlerinin zorunluluklarıdır.
  1 -1 ... sofu ayyas
 9. 9.
  ciddiye alınmıştır, o kadar alınmıştır ki halen daha kafası basan gençlere bir abi, yeni doğan bebeklere isim olmuştur. ciddiye alınmaması gerektiğini düşünenler ise o zamanlar korkularından -ayrıca amerikan yalakalıklarından- "evladımızdır" demeden asmıştır onu ve arkadaşlarını. bu zamanlarda ondan korkan, gerçekliğinden ve dürüstlüğünden rahatsız olanlarsa "ciddiye alınmamalı" demektedir. sonuçta haklılığı günümüzde bile kabak gibi ortadadır. deniz gezmiş'i ciddiye almak için komünist olma zorunluluğu da yoktur.biraz kafa -mümkünse çalışanından- ve ülkeni sevip sahiplenmenin "gerçek" anlamını bilmek yeterlidir. ha "nedir bu anlam?" diyen varsa, "ne demek istiyosun komünist kılıklı beyinsiz karı?" gibi atarları olan varsa, bir zahmet üşenmesin de bir okusun baksın şu yakın tarihe. çok gerilere gitmeye gerek yok. işinize gelirse.
  1 ... artemisa
 10. 10.
  çocuk-lar hayır dedi asıldılar.
  devlet ciddiye aldı hayırı astı.
  düşünsenize uzun bir zamandır niye hayır denilmiyor ülkede.
  dur demeyi bilmek, hayır demeyi ciddiye almak gerek işi cellatlara bırakmadan.
  2 ... maszn