bugün

yüzlerimizde acı bir gülümseme yaratan topluluk.

şüphesiz vatansever çocuklardır. bu ülke için yapmayacakları şey yoktur. ülkeleri için her şeyin en iyisini isterler.

şüphemiz yok.

ya şüphemiz yok da, merak ettiğimiz bir şey var. 2010'a geldik. ülkenin hali malum. ekonomik krizlerden başını kaldıramıyor. adalet sistemi, sağlık sistemi, eğitim sistemi içler acısı. hani mhp genel başkanı devlet bahçeli'nin dediği gibi, ülkenin başbakanı sanki savaş kaybetmiş bir tarafın başkanı gibi hep bizim taviz verdiğimiz anlaşmalar imzalamakta.

ama bu vatansever çocuklar bu konulara hiç girmezler nedense. mesela özelleştirmeler, ilgilerini çekmez bunların. araplara mı gitmiş, yahudilere mi gitmiş, üç otuz paraya değerlerimiz, sorgulamazlar.

apo denen caniyi zamanında asamayanların, sonra seçim meydanlarında başkalarına ip dağıtmasına da sessiz kalırlar. bu da neden bilinmez.

ah be benim vatansever kardeşlerim, yani bunca yıl geçmiş aradan, ülkenizin her konuda ağzına sıçılıyor size tek batan deniz öyle mi? siz deniz'e sövdükçe düzelecek her şey öyle mi?

he bakın susurluk falan diye hiç girmiyorum mevzulara.
ne deniz gezmiş'i, ne mevcut siyasi partileri, ne de ülkesinin çıkarlarına ters hareketleri tasvip etmezler ve desteklemezler. tek meseleleri deniz gezmiş değildir. sadece deniz gezmiş'i kahraman gibi gösteren yazılara tıpkı diğer haince yapılan işlere olduğu gibi tepki koyan vatanseverlerdir. buna göre bir vatansever deniz gezmiş'i de sevmez akp'yi de sevmeyebilir, emperyalizmi de savunmaz, ama chp'yi de sevmeyebilir, ya da mhp'yi. siyasetle alakası da olmayabilir, olabilir de. çünkü onun için vatan sevgisi hiç bir ideolojiyi ve akımları bağlamaz. vatanını sevmek için aracıya ya da kişilere gereksinimi yoktur.

işte bu insanlara deniz gezmiş'e saldırarak ülkesine sahip çıkanlar diyerek etiket yapıştırılabilir.

kişi bunu takmaz kafasına, ben deniz'i de yemişim amerikayı'da yemişim, yeri gelir tayyip erdoğan'ı da indiririm oyumla.
keşke onun kadar vatansever olsalar sözüyle bitirilecek durum.
Milliyetçi bir genç olarak yapmayacağım durumdur.Çünkü ülkeye sahip çıkmak için deniz gezmiş gibi gençlerede ihtiyaç vardır.
bir de deniz gezmiş'i anıpta ülkeyi karıştırmaya çalışanlar var.deniz gezmiş sevilmesi,sayılması ve anılması gereken bir insan ama onun düşünmemiş olduğu kışkırtıcı konuları o da zamanında bahsetmiş ve savunmuş gibi kışkırtıcılıktan haz etmeyip bu tür çaba içerisinde olanlara da prim vermemek gerekir.