1. 1.
  tempo dergisinde eski karısının kendisini dövdüğünü hatta kulağını mı ne kopardığını iddia ettiği hıncal uluç ekonomisti.
  (bkz: ekodiyalog)
  -1 ... plug in baby
 2. 2.
  eski eşine kafa atmasıyla ünlüdür ki bu ün diğer ünlerini geride bırakmıştır,aferin ona.
  1 -1 ... hanimaga
 3. 3.
  son derece bilgili bir ekonomi profesörüdür.ntv programında yayınlanan eko diyalog programının katılımcılarından birisidir ayrıca.kendine has uslubu ile ekonomi gibi son derece karışık bir bilimi gayet anlaşılır bir dille anlatır kendileri.kendisini dinlemek son derece zevklidir.
  1 -2 ... msd
 4. 4.
  has gaziantepli'dir.
  ... bahdeniz
 5. 5.
  ülkede ambargo varken ülkeye kaçak olarak kibrit ve ampül sokmuş,almanyada çalışmış,amerikada yüksek lisans derecelerini yapmış boğaziçi üniversitesi profesörü,* bilgi üniversitesinde de ders veren,yazar ve hoca kişi,en sevdiğim insanlardan birisi.
  -1 ... amadeus
 6. 6.
  "boş tenekeden çok ses çıkar" sözünün karşılıgı adeta.
  3 -2 ... munny
 7. 7.
  herşeyi bilen adam
  1 -1 ... bartimaeus
 8. 8.
  bu dönem money and banking dersini aldığım boğaziçi'li profesör. 60'lı yıllarda mezun olduğu üniversiteden hemen hemen hiç kopmamıştır, ancak maalesef seneye emekliye ayrılacaktır. dersleri tamamen güncel bilgilerle, reel rakamlarla çok ilgi çekici şekilde işler. öğrencinin ilgisi dağıldında 3-5 dakika fenerbahçe, futbol, gazete, maaş geyiği çevirir.

  bugünkü dersi sırasında kapı açılıp, yangın tatbikatı için arabasını çekmesi istendiğinde sinirle kalkıp arabasını çekmesi, tekrar derse dönünce rektöre ve tatbikat sorumlusuna dümdüz saydırması kendine özgü tavırlarından biridir.
  ... khutuck
 9. 9.
  (bkz: televole iktisatcilari)
  ... isla morada
 10. 10.
  doktora yapmış iktisatçı.spor programlarındada yorum yapar.
  ... cakma konvers