bugün

bunun bir benzerini, mercümek hoca vakasında yaşamıştık. bosna'lı müslümanlar için toplanan paralar, erbakan'ın refah parti'sinin isviçre bankalarındaki vadeli faiz hesaplarına yatırılmıştı.

http://www.ekolay.net/seh...D=2908&HaberID=564308
kendini aydınlatan deniz feneri insanların inançlarının sömürü safarisine çıkması durumu.
hala böyle bir dernek varsa ve etkinliğe devam ediyorsa, insanların inanç değerleri üzerinden para kazanan bu derneği kınamak yerine hala bu derneğe katkıda bulunan yurdum insanlarına acımak gerekir.
yüzyılın en büyük iftira kampanyasına uğramış derneğin yardım toplaması olayıdır. ayrıca türkiye deki dernek ile almanyadaki dernekler farklı derneklerdir.
israil'in yeni politikasıdır. ateşkes sırasında filistin'e yardım eli deniz feneri olup yardımların hiç olmasını sağlayacaklar. demedi demeyin.

(bkz: her şeyden kıllanan adam)
dört "s" kuralı'nı iyi kavramış olan deniz feneri derneği'nin başlattığı kampanya(!).

edit: daha seri eksileyin, çok yavaş.
sen topla sana yardım yapalım birader demek istediğim ancak sözlük kuralları yüzünden söyleyemediğim cevabı hak eden başlık.**
deniz fenerinde soygun yapan itoğlu itler var ama birader aydın doğan da toplamıyor ki filistin için yardım. onlar anca müslüman kardeşlerimiz ölürken fosilleşmiş adamlara yılın girişimcisi ödülünü verirler. yok neymiş tema vakfıymış, yok ülke çöl olacakmışmış.*

edit: o değil de; sadece bu entry ye eksi oy verin kardeşim. sırasıyla son girdiğim bütün entrylere değil. lütfen biri bu adamı durdursun sözlüğün bokunu çıkardı artık. seovi sözüm sana.
aziz nesin'i bir kez daha saygiyla anmama sebep olan olaydir. ozellikle dinci vatandaşlar bağiş yapar bu derneğe, milli görüş çizgisinden ayrilmazlar.

ezik olmak kader olmamalidir. o vatandaşlar da doğru yolu bulacaklardir. ama ne zaman ? çikmaz ay, son çarşamba.
bu işi gözüyle görmeyenin yorum yapmasının anlamsız olduğu bir durumdur zira çok yakınımdaki fakir bir aileye inanılmaz güzel koşullar sunularak yardım yapılmış ve hayır duaları alınmıştır.almanya deniz feneri ile türkiye deniz fenerini bir tutmak son derece yanlış bir davranıştır.
yillar boyu ekranlarda binlerce fakir aileye yardim eden, acliktan kupkuru, hastaliktan ölecek vaziyete gelen insanlari bulup hayata tekrar dönmelerine vesile olan dernegin filistin e yardim etmesi olayidir.
edit:ulen yüzünüze gözünüze dursun deniz fenerinin yaptigi onca yardim. hic mi televizyon izlemediniz? hic mi o kadar insana yardim edilirken iciniz sizlamadi? onlar o kadar yardim yaparken neden böyle bir baslik acmadiniz? 2 tane adi serefsizin deniz feneri almanya subesinde yaptigi piclikten dolayi bu olayi tüm dernege atfetmek yakisirmi insana?

edit2:-ulen gecen gün bir komunist gördüm tam bir picti.
genelleme: bu komunist picse bütün komunistler pictir!

edit3:-ulen gecen gün dinci takilan bir herif gördüm kerhaneye giriyodu.
genelleme:bu dinci kerhaneye gidiyorsa bütün dinciler kerhanecidir!
bu olayı bile fırsat bilip yine insanların dini duygularını istismar edip para yontan dernek.
akla bosna paraları geliyor niyeyse. hani yine toplanıp, cebe inen.
ayrıca kanal 7 ve trük başkanı direk bu olayda fail durumunda iken, zanlıların devamı türkiyede deniyorken hala türkiyedeki deniz feneri faklı demek herhalde büyük cehalet olsa gerek.

bakalım toplanan paraların yüzde kaçı ulaşacak filistin'e!!!
yüzyılın yüzsüzlük hareketi.
ateşe baca lazım, kitapa hoca lazım, bizim milete ziken lazım.
paranın mınakoyacak olması demektir.

(bkz: sahtekarlar)
helal olsun
bu ne yüzsüzlük
aferim sana
ulan ben şimdi senin ...
israil saldırısıyla kendileri için gerekli tüm şartların oluşmasından dolayı ellerini ovuşturarak bekleyen ve akabinde kazları yolmak için durmadan canla başla çalışan soyguncu furyası.
bu furyada çalışanlar aslında zeki değillerdir sadece hedef kitlelerinin fasülye beyinli olmasından faydalanmaktadırlar.
(bkz: yardım et vicdanını rahatlat rahat uyu)
veya
(bkz: yardım et götünü kurtar)
slogan olarak ta.
(bkz: gelin deniz fenerinin üzerine oturun, gözleriniz ışıl ışıl baksın geleceğe.)
keçi sikildiği deliğe kaçarmış.
sözlükte de reklamı olan kampanya. buna kim inanır kadir inanır gibi salak bir espri ile karşılık vermek istiyorum ve konuyu açmamak üzere kapatıyorum. umarım kimse inanmaz.
kızılay gibi resmi bir kurum varken geçmişi karanlık ve denetlenmesi mümkün olmayan bir kurumun para toplaması. devlet kurumlarının yerini cemaat örgütlerinin alması bazılarının ülkeyi ne hale getirdiğini gösteriyor.
hala bu yardım olayının filistine gidecek olacağına inanan varsa inanmasın. bu oluşumun neyi doğru ki buda doğru olsun.

ağzınız yanmadı mı? yogurdu üfleyerek içeçeğinizi öğrenmediniz mi? doğru ya bazıları çıktı televizyona 'yediyse benim paramı yedi size ne diyor' sen hakediyorsun git yardım et sevgili amcacım hatta sermaye olarak başka şeyler de verebilirsin bir nevi katkı misali.

deniz feneri 'pehh' ne zaman bir aydın görüşlü insana yardım ettiği görüldü televizyonda, yardım edilen kişiler belli cemaat ten olan insanlar mı? yok canım ben demedim siz söylüyorsunuz.
(bkz: filistin bahane yolsuzluk şahane)
halkın salaklığını geçtim de, bu deniz feneri denen tanımsız kuruluş bu kadar açılan ve bu memlekette alenen örtbas edilmeye çalışılan davanın üstüne daha hangi yüzle sağda solda bunun reklamını yapabilmektedir?

hiçbirinizde mi gurur denen şeyden eser kalmadı? yolunmalık kazların cebinden çıkan paralar zerre umrumda değil; ancak biz burada vasatın üstü bir yaşam idame ederken bir kısım üç kağıtçı zatların bu şekilde ceplerini doldurması da koymuyor değil be... yüzsüzlük parayla değil bu memlekette anlaşılan... bu kadar güzel bir ülkenin de bu kadar iğrenç insan müsveddeleriyle nasıl dolup taştığı sorgulanmalıdır...
(bkz: israil i protesto için soyunmak)
Ergenekoncu zihniyet ve chp tayfası tarafından iftiraya uğramış olan yardım derneğinin, filistin halkına yardım etmesi olayıdır. Dürüst yardım derneklerine iftira atma olayının arkasında, fakir insanlara yardım edilmesinin önünü kesmek ve isyana teşvik etmek vardır. Tamamen ergenekon işi.