1. 2.
  (bkz: tüyü bitmememiş yetimin hakkını yiyenler)
  ... cekilin bakayim
 2. 1.
  Geçtiğimiz yıllarda yeni medeni kanun kapsamında dernek ve vakıfların vergi muafiyeti konusunda yetkisini kaybeden hükümet sonradan bu hatasının farkına varmış acil bir paket ile 13 derneğe vergiden muafiyet izni çıkarmıştır. bu 13 dernekten ikisi hükümetle ve fethullah gülen cemaatiyle bizzat ilişkili " kimse yok mu derneği" ve foyası gün yüzüne çıkan "deniz feneri derneği" dir... hadi buraya kadar herşey normal dedik malum kim kimin ekmeğini yerse onun kılıcını sallar , bu iki dernek hükümet adına az propaganda yapmadı veya imkanlarını az seferber etmedi. ancak asıl dikkat çeken bu muaf derneklerin arasında ilk aşamada "mehmetçik vakfı" na yer verilmemesi ; sonrasındaki baskılar neticesinde geri adım atılıp --"deniz feneri'ne %100 , kimse yok mu derneği'ne %100 muafiyet uygulanmışken-- bu muafiyetin nihayet ve lütfederek sn.hükümet yetkilileri tarafından bakanlar kurulunca mehmetçik vakfı'na %5 evet "yüzde beş" ile sınırlandırılmasıydı.

  dolayısıyla "deniz feneri" ve "kimse yok mu derneği" gibi birtakım dernek ve vakıflara tanınan resmi imtiyazlar, türk silahlı kuvvetleri'nin mehmetçik vakfı'na tanınmamıştır.

  deniz feneri'ne 100 ytl yardım eden bir şahsın 1 ytlsi dahi devletin kasasına uğramazken mehmetçik vakfı'na yapılan 100 ytllik yardımın sadece 5 ytlsi vergiden muaftır diğer 95 ytlsi kurumlar vergisi mükellefleri kapsamında kesintiye uğrayacaktır.
  3 -1 ... darksideofthepink