1. 1.
  50 karakter dolayısıyla tam olarak başlık şudur : deniz feneri derneğine 1 ykr bağış dahi yapmayıp bağış yapanların sözümona hakkını savunan insan

  tanım ise şudur efenim: hayatı boyunca deniz feneri derneğine bir lira dahi bağış yapmamış insanların deniz feneri zaten bizi dolandırdı diyerek kraldan çok kralcı olmasıdır. aynı tipler camiilere de gitmeyip ezanın türkçe okunmasını isterler.
  10 -35 ... 60 yasindaki kelebek
 2. 2.
  kendisi hasta olmadigi halde hastasisini iyilestiren doktor kadar mantik tasiyan bir onerme.
  6 -2 ... syme
 3. 3.
  insanların dolandırılmasına toplumsal bir olay olarak bakmanın verdiği sonuçtur, duyarlı insanların normal olarak yapabileceği bir şeydir. bağış yaptığı ve dolandırıldığını anladığı halde toz kondurmamaya nazaran daha akıllıca bir davranştır.
  4 ... other
 4. 1.
  ''haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır'' hadisi aklına yatan dinli veya dinsiz bünyedir.

  bu yiğide, eskiden kalma bağış makbuzu sorulmaz. bağış yapanlar sex shoptan mal alıp memnun kalmayınca şikayet edemeyene benzer. şikayet ederse afişe olur. enayiliğinin ilamıdır.

  bundan gayrı o verdiği sadakaların bir amacı da sevap yazan meleğin o parayı görmesidir. sonrası onu ilgilendirmez. isterse o parayı öğütüp eşşeklere yedirsinler. niyeti sadakadır, bonustur, vadaadır, sevaptır; nihayetinde cennettir.. o kadar.

  aynı kafanın kızı, canı ciğeri kaçak kuran kursunda tonlarca betonun altında ezlir, ölür. tepkisi: ''kızım köpük partisinde ölmedi ya'' olur.

  e allahsızın bile yüreği isyan eder bu cehalete, bu cahili sözde düşünen akıllı zahidlere. müstehaktır deyip geçemeyenlerdir ve vakit başlık atar: işte o salaklar.
  8 -3 ... edip sharabi
 5. 2.
  hedeliktir. isci olmayip sendikaya karsi cikanlara danismak gerekir boyle konularda.
  2 ... syme
 6. 3.
  (bkz: dolandırıcıları savunmak)
  3 -1 ... lucarelli99
 7. 4.
  (bkz: deniz feneri yolsuzluğunu meşrulaştırma çabası)

  evet deniz feneri derneğine 1 kuruş yardım da bulunmadım bulunmadığıma pişmanım mı tabi ki hayır. ailem fitresini zekatını her sene verir neyse konu da zaten bu değil de gidip de dolandırıcılık yapan bir derneğei savunurken hele yok ezanın türkçe okunmasını isteyen insanlar eleştiriyor demek saçmalıktan öteye geçmiyor.
  15 ... suicidal imbecile
 8. 5.
  (bkz: dolandırılmadan dolandırıcıyı kötülemek)
  ... metalikadam
 9. 6.
  bu zihniyeti eleştiriyorsanız o zaman birde şunu deneyin: sizler o zaman suaygırının ne olduğunu bilebilmek için önce su ve aygırın ne olduğunu ayrı ayrı bilmek ve suaygırını ona göre tanımlamak gerekiyor. ya da bir başka örnekle tecavüze uğramayıp tecavüzün kötü bir şey olduğunu belirtmeye. eğer bir olayı tecrübe etmeden ya da kökenini bilmeden bileceğinizi düşünüyorsanız dünyayı yeniden gelmenizi tavsiye ediyoruz. zira zihniniz kötü bir şekilde hata vermekte ve düzelmesi için yeniden üretilmelisiniz.
  4 ... kisil
 10. 7.
  (bkz: yanımda adam öldürseler kılımı kıpırdatmam)
  2 -1 ... purenelia