bugün

chp'lilerin şişirdiği balondur, kemal kılıçdaroğlu balonunu bile bu kadar şişirmediler be!
küçük hırsızlar el feneriyle,büyük hırsızlar deniz feneriyle*
"almanlar bu işi bilmiyor canım!" diyen alamancıların sözü.

yahu hadi bizdekiler elitist kemalist hukukçular; e almanyadakiler ne? adamlar diyor ki bu işin başı türkiye'de oraya biz ulaşamıyoruz.
ve bir arkadaş çıkmış hala balon diyor. e gözlükler colormatik sanırım da kulaklar niye duymuyor, beyin niye algılamıyor orası muamma. *
muhtemelen yandaş medyanın içi boş manşetlerinden birisidir. (bkz: benim hırsızım iyidir)
fenerin sönmesi neticesinde balon dolu geminin kayalıklara çakılma hadisesi.
içine giren oksijen bu ülkenin 2b arazilerini yandaşlarına satan bir iktidarın nefesi değildir ki.
(bkz: hamdolsun)
tipik dinci usulü söndürülmeye çalışılan skandaldır. hep aynı yöntem anasını satayım, hakkında konuşma, olmamış varsay, görmezden gel ve böylece çürüt. evrimi yasakla evrimi çürüt, hakkında konuşulmasını yasakla koca skandal yok olsun, oh be. bu dincilere her şey kolay anasını satim.
elin almanyasında deniz feneri dolandırıcılığı ortaya çıkartılmış, bağlantıları belgelenmiş. balonsa dolandıran kişinin balonu bu. gerçekleri söyleyenin değil. gören de bunu kılıçdaroğlu durduk yere gündeme getirdi iftira atıyor sanacak.

ispatlanmış dolandırıcılığı ana muhalafet söylüyor diye tu kaka oluyorsa bu ülke daha çok deniz feneri görür. ne güzel zengin olan parasına para katsın; filosuna bir gemicik, medyasına bir tv kanalı, bir gazete daha eklesin. halkı da iyice soyup soğana çevirsinler anasınısatim, yazık!
Asla bir akp'li degilim ama sununda farkindayim;

politika uretemeyen bir muhalefet partisinin, "baskasina camur atmak" disinda hicbir dayanagi kalmamasindan dolayi, makro olcekli ulke sorunlarinda, kurulusu ve varlik nedeni olan ana unsurlardan bi tarafimizla gulebilecegimiz (carsaf acilimi)adimlar atilirken, mikro duzeyde -ki henuz ne oldugu belli degil- bir hadise ile iktidara gelebilecegini zannedenlerin gotunde patlayacagi balondur.
(bkz: deveye diken insana siken yaranır)
etö yapmıştır etö.
almanya'da davayı açan da etö, o paraları cukkalayan da etö, dava dosyası türkçe geldiği halde çevirmeye çalışan da etö!