bugün

önermeyi öne sürebilmek için zekaya gerek yoktur, bu nedenle başlığın boş küme olmaması yerindedir.
(bkz: haksızlığa uğrayan herkesin avukatı olan baykal)
baykal a hizmetle yükümlü olan biz aydın zihinlerin hiç kabul etmediği durumdur. böyle geri zekalılar var fakat kaale almamak lazımdır.
o da bir şey mi. tayyip tüm türkiye'yi bitirdi de bunu hala anlamayan düşük zekalı değil, zekasızlar var. baykal solu bitirmiş çok mu!
deniz baykal ın solu bitirdiğini düşünüp buna dile getiren geri zekalılardır.
CHP, aldığı oyların çoğunu Akpartinin karşısındaki en büyük sol parti olduğu için almıştır. Ecevit sağ olsaydı bir önceki sefer de olduğu gibi yine o alırdı.
CHP ye oy verenlerin analzine baktınız mı? Bağcılarda, Esenlerde gecekonduda oturanlar değil, Bakırköy,Kadıköy gibi yerlerde oturan Üniversite mezunu durumu orta ve üzeri olan kişiler.
Bir boğaziçi mezunun halkla içiçe olduğunu söyleyebilir misiniz? Halkın büyük çoğunluğu kömür sobası yakıyor, doğalgazı olsa bile. Makarna ve ekmek hala bir çoğunun en önemli karbonhidrat kaynağı. Yemekler kuş başı etle ve ya kıymayla yapılıyor. Pirzola, bulunabilirse bayramlarda yeniyor.

Bugün türkiye de sol, halktan kopmuştur. Belli bir zümrenin dışına hitap etmemektedir. Ben bir gerizekalı olarak böyle düşünüyorum.

Hadi bana aksini mantıklı şekilde ispat edin. Demagoji yapmayın ama, makul mantıklı bilgiler verin. Oy verenlerin profilini koyun. (internetten bulabilirsiniz zor değil, ha gerçi benim dediklerimi destekliyor ama)
(bkz: eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizgi)
kısmen doğrudur.
şöyle ki;
chp artık sol bir parti değildir son zamanlar da faşist yönüyle daha ağır basmaktadır.
akp ve mhp de sağcı parti olduğuna göre orta da sol parti kalmamıştır.
(bkz: hangi sol)
(bkz: chp ne zaman solcu olmuş)
(bkz: sağ gösterip sol vuracakmış yapıp sağdan çakmak)
dusuk zekalilarin bile anlayabilecegi kadar basittir.
chp'yi sol parti sanan düşük zekalılardan daha akıllı oldukları kesin olan düşük zekalılardır.

(bkz: chp yi sol parti sanmak)
(bkz: çok ayıp)
deniz baykal'ın solu bitirmesine imkan mümkünat yoktur. çünkü türkiye'de sol yoktur. inönizmi sol zanneden cahil cühela kesimin hala sol'un ne olduğunu bilmemsi sebebiyle deniz baykal günah keçisi seçilmiştir. halbuki deniz baykal ne sağdadır ne solda. olsa olsa 350 milyarlık yatındadır şu an.
en azından demokrattı be deniz baykal dan önce.şu an hem demokrat değil hem solcu değil.utanmadan hala deniz baykal'ı savunanlar var.keşke 20 bin oy alsaydı da 80 küsür yıllık türkiye cumhuriyet'inin ilk partisi, ülkenin en büyük liderinin kurduğu partinin başkanı o şekilde erotik videolarda yer almasaydı.
(bkz: düşük yapan zekalılar)
bunu diyen aslında CHP'liyim ama baykal varken CHP'ye oy vermem o nedenle AKP'ye verdim diyen kendine bahane üretmeye çalışan kişidir Kemal Kılıçdaroğlu'na ne bahaneler sıralayacaktır acep