bugün

çağlayan'da 5 milyon kişiyi bir araya getirebilecek potansiyelde olan, demokrasi yolunda sırası gelen adım.
korkarım ki değil miting yapılması, ülke elden gitse baykalın istifa etmeyeceği durumdur. eski kuşak politikacılardaki o yüksek ego olduğu sürece vazgeçmeyeceği koltuktur...
sırf muhalefet olsun diye, deniz baykal'ın da katılacağını düşündüğüm miting..
(bkz: ota boka miting yapmak)
deniz baykal'dan ziyade a.b.d.ullah gül'ün adaylıktan çekilmesi için miting düzenlenmesi gerektiğini hatırlatan mitingtir.
sözkonusu miting ardından deniz baykal basın toplantısı yapar ;
-efendim 30 milyon kişi sizin koltuktan ayrılmanız için miting yaptı, ne diyorsunuz.
-ııııı.. şimdi efendim bir kere o 30 milyon.. ıııııı geçin bir kere bu söylemleri.. ıııııı ben bir kere saydırdım efendim... ııııı bir kaç yüz kişi işte... ıııııı hem o çağlayan mitingi vardı hatırlarmısınız.. ıııııı ne güzel günlerdi.. ıııı hem ben bu koltuğa sevdalı değilim efendim... ııııı isterseniz oturun.. buyrun buyrun.. tamam yeter bu kadar.. kalk hadi.. (ıııııı lamak kesilmiştir artık, gayet seri konuşur) tamam lan .. kalksana oğlum.. kalkmıyooooooo.. korumalar.. polisler.. laik sistem elden gidiyor.. yetişin.. bak hala kalkmıyor.. anayasa mahkemesine verecem lan seni... kalk ulannnnnnnn...
her ne kadar deniz baykalı çok sevsem de, mevcut siyasiler içindeki en ahlaklı ve dürüst yaşayan siyasetçi olduğunu düşünsem de, iyi niyetinden ve vatan sevgisinden şüphe etmesem de maalesef kabul etmek zorunda olduğum bir gerçek ki artik deniz baykalla yürümüyor. baykalı ne kadar sevsem de chp yi çok daha fazla seviyorum. bu nedenle yerini chp ye yakışır bir şahısa bırakarak istifa etmesi şarttır.
iktidarın deniz baykaldan ne kadar korktugunu gösteren miting olacaktır...adam tek basına yetti bea ne diyim helal olsun...
her ne kadar deniz baykal ı hiç sevmesem de ah keşke biz de cumhuriyet mitingleri gibi mitingler yapabilsek diyen zihniyetin ordu akp ye karışmasın mitingi yapmaya yüreği yetmeyeceği için yapmayı hayal ettiklerini düşündüğüm takiyye mitingi.
(bkz: her sorunu miting ile çözmek)
takiyyecilerden çok chp'lilerin katılacağı kesin olan miting.
olursa katılacağım mitingdir.. dürüstlüğüne, siyaset bilgisine kimse laf edemez ama olmuyor, yürümüyor onunla.. kendi kendini bitirmeden istifa etse keşke.. aksi takdirde ben sonunu bülent ecevit gibi görüyorum..
(bkz: istifra etmek)
rte, arınç, gül varken önceliğin ona gelmeyeceği mitingtir.
a.k.p. nin kesinlikle desteklemiyecegi mitingdir.
mitinge gerek yoktur. kesinlikle istifa etmelidir. hatta ileri gidiyorum bu ülkeyi terk etsin ya!...
bir pankartla gönülden destek vereceğimiz kampanyadır:

(bkz: aslan be arkasında milyonlar var)
Mitinge katılanların kendi kendine gelin güvey olacağı partizan bir toplantı olacaktır . Muhtemelen bindirilmiş kıtaları
çok seven Akp ve tavuk döner ile erzak paketlerine alıştırılmış sadakacı demokratlarınca , cahil , çıkarcı , dinci milli görüş militanlarınca desteklenecek kuru gürültüden bir kalabalık olacaktır . Katılanların bir öğünde olsa karınları doyacaktır .
(bkz: Kendi kendine gelin güvey olmak)
(bkz: bokunu çıkarmak)
nafile mitingtir, denenmesin boşuna o adam istifa etmez..bugün dsp ile kucak kucağa siyaset yapmak istiyoruz diyordu grup toplantısında, niyeti de bozdu, bugün dsp ile yarın bizle..ben de istiyorum gitsin ama gitmez, hiç ümidim yok..