bugün

eğer gece içip efkarlanmak istiyorsanız, kesinlikle listenizde olması gerek.
(bkz: pilav üstü döner)
melodisiyle ve sözleriyle yüreğe dokunan parçalardan.

http://www.vidivodo.com/4...tunde-fener-_-super-yorum
ankara'daki trabzon etkinliklerinde albüm çıkartmak istediğini söyledi selçuk balcı. ilk klibini de bu şarkıya yapmak istiyormuş. yapsın efendim ama ne olur adam gibi bişi olsun, şu youtubedaki video bile çok güzel onu hafif düzeltseler yeter. umarım popülerlik adına sahil boyunca koşarken izlemeyiz.
en güzel yorumlarından bir tanesi için buyurun burdan dinleyin:

http://www.youtube.com/watch?v=2zdrjdeahha
deniz üstünde fener
bir yanar bir de söner
bu gaybana sevdaluk
ne yana olsa döner, bu tarafa da döner.

ah işte bu sözler kemençeyle buluşunca ortaya böyle güzel bir tablo ve bu enfes türkü çıkıveriyor.

buyrun dinleyin .

http://www.youtube.com/watch?v=2zDrJDEahhA
deniz feneri olaylarını aklıma getirdi.
Ne güzel bir devletiz değil mi, para yedirmeler , hortumlar falan.
tek kelime ile: mükemmel bir şarkı.
denize karşı dinlenecek şarkılardan.
yapmacık şiveyle, ağızla söylenmez bu şarkı.
moda olmuş, kulaklara aşina melodiler de içermez.
bu yüzdendir ki pek sevilmez.
(bkz: dam üstünde saksağan)
gitar ve kemençenin müthiş uyumuyla insanı filtreli dertlere garkettirir. selçuk balcı'yı dinleyip türkiye gibi bir mozaikte yaşadığı için insan kendini şanslı hissediyor. bu arada ne mozaiği ulan diyenlere kafam girsin.
dinledikçe dinlenesi, muhteşem bir eser. kemençe ve gitarın birlikte ne kadar yakıştığının kanıtı. şiddetle tavsiye edilir...
Gözleri düşmüştü karanlığımın derinliğine.
Sözlerini unuturken ben, seni görüyorum sandım son nefesimde.
Sonra duydum seni*, ağıt gibiydi ardımızdan,
Sonra özledim seni, bir kemençe kesti boğazımı.
"gitme" diyemediğim için sana "gitme" dedim.
Sonra özledim seni, tekrar!
Gözlerinin ardından düştü gözlerim karanlığın derinliğine.
içinde bulunduğum duygusal durum sebebiyle direkt ağzıma sıçan eser. aslında sevmem karadeniz müziğini. sanırım mizacıma ters. selçuk balcı ve volkan konak sayesinde yavaş yavaş sevmeye başlıyorum sanırım.
daha bugün keşfettiğim, saatlerdir tekrar tekrar dinlemekten kendimi alıkoyamadığım muazzam türkü.
yetmez ama güzel türkü. dinlemeden uyumayalım, andık o kadar.
bazıları için anlamı gerçekten çok şey ifade eder. bazen hep dinemek bazen ise bir yerlerde tesadüfen bile duymak istemediğim süper parça...
an itibariyle dinlediğim, dinledikçe gecemi hüzne boğan şarkılardan birisi. selçuk balcı kardeşimizin yorumunu öneriyorum.
sahilde karadenize karşı çakırkeyf iyi gider, giderken alır götürür.
girişindeki kemençe ve gitar ahengi ile bile kendisini defalarca dinlettiren, ninni tadındaki vurucu ve duygusal şarkı.
karadeniz müziğini sadece davut güloğlu ve türevlerinden ibaret sananların mutlaka dinlemesi gereken kalite kokan eser.
gündemin buhranlarından sıkılanlara gelsin bu güzel şarkılar.
kendini tekrar tekrar dinleten güzel türkü.
beni en fazla müziği etkilemiştir.
replay tuşunu kevaşe etmemi sağlayan şarkı. Hayır yapı olarak hiçbir şekilde arabesk veya bu kadar slow şarkı dinleyen biri değilim, ancak replay tuşunun dili olsa da konuşsa. Bu şarkıyı dinleye dinleye 3 saatte 1 büyük devrilir. net.
an itibariyle sözlük yazarı bi arkadaşımızdan özel mesaj olarak alınan şarkıdır.

not: zaten efkarlıyım, gözümden yaş geldi lan. ek olarak selçuk balcı ismini ilk kez duydum, uzun saçlıymış benim gibi, yakışıklı bi arkadaşmış. yorumu da harika. helal olsun.

edit: şarkının introsunda zaten anlamıştım kalitesini, müzik, yorum, sözler 10 numara, kemençe de zaten ayrı bir hüzün katıyor, karadeniz şarkıları ne
güzel arkadaş yahu. şunu da belirtmek isterim, klibin en başında selçuk balcı yı ilk kez görüyorum ya, bi arkadaşım sandım ona benziyo aynı zamanda.
son olarak şarkı yı benimle paylaşmış arkadaşa buradan selam ederim. sağolsun.