1. 1.
  işverenin de iş arayanın da haklı olduğu durumdur. işveren tecrübeli eleman ararken, iş arayan da deneyim kazanmak için işe girişmek istiyor. Bunlar Bi türlü buluşmuyor be sözlük. Asgari ücret ya da daha altında (bkz: köle) çalıştırılıyorlar. Bizler de meslek seçerken bunları da göz önünde bulundurup garantili meslek arayışına giriyoruz. Tıp, diş dışında garanti meslek yok günümüzde. Sonra da işini sevmeyen doktorlar, diş hekimleri türüyorlar. Nedense bu işini sevmeyen elemanlar genelde de Bi hayli sinirli olurlar. Sevdiği iş bunlar olmayan arkadaşlar da ya işsiz kalırlar ya da asgari ücret veya altında çalışırlar. Tek çözüm yolunu açıklıyorum sözlük : doktorluğu, diş hekimliğini seveceksin. Yoksa mümkünatı yok gibi duruyor. Kazansan bile..
  -1 ... ya o degil de
 2. 2.
  Türkiye de eğitimler tamamıyla teorik ve hayata hazırlamayan şekildedir.

  insanlar eğitim aldıkça körelmeye devam ederler. Bunların içerisinden sadece bir kesim kendisini düşünce itibariyle parlatır bir kısmı da mesleki olarak parlatır.

  Geri kalanı hem mesleki hem düşünsel noktada geride kalır.

  Okul döneminde staj diye bir şey var. Staja gidersen sana getir götür yaptırırlar çoğunlukla. Stajın bile getir götür olduğu ülkede pratik eğitimi insanlara vermek zor haliyle

  Eğitim bu halde peki eğitim dışında kişilerin kendileri çırak usta olarak öğreneceği işler? Onlar evet deneyimli oluyor ancak günümüzde bu durum da bitik vaziyette. Kim artık çocuğunu meslek öğrensin diye bir yerlere yolluyor?
  3 ... keyf kahyasi