bugün

meydanlari isgal ederek; esnafi zarara ugratan, trafigi felc eden, guvenlik guclerine saldiran, gundelik hayatin isleyisini sekteye ugratan ve en vahimi de; halki isyan ve ayaklanmaya tesvik eden provokatorlere karsi kamu duzenini saglamak adina duruma mudahale etmekten baska caresi kalmayan ordudur. niye sasirdin?
neden şaşırdın?

bundan 2 ay önce de türkiye de millet aynısını yaptı, polis bindi tepelerine demokratik haklarını kullandı diyeceğimizi sanıyo mal.

mısır ordusunun yaptığıyla türk polisinin sana yaptığı arasındaki farkı anlamını beklemiyorum da, hani belki olur da belki biraz kırıntısı kalır henüz ölmeyen hücrelerinde diye düşünüp şunu soruyorum sana.

bebeğim sen, seçimle gelmiş mursi'yi, recep tayyip erdoğan'ı haksız görürken, babasının koltuğuna hopppp oturan esad'ı haklı buluyorsun ya hani, neden?

neden biliyor musun, çünkü ulusalcı kafasını iliklerine kadar yaşıyorsun.

yavrum; siz halkın özgür iradesiyle seçilmiş ve yine özgür iradesi ile gitmesi gereken hükümete kazan kaldırırken sonuna kadar haklısın, ama mısırlılar özgür iradeyle seçtikleri hükümetin silah zoruyla alasagi edilmesine karsi mucadele edince haksizlar he mi? o zaman ordu gelir halkın üstüne ateş açar ohhh canıma değsin deriz yani?

seçimle ağzınıza sıçan recep tayyip diktator, babasinin koltuguna hopppppppppp oturup halkının uzerine tank suren esad ise haklı he mi?

mısırdan ölen her bi iNSAN" için senin sevinmen normal.

şu an mısırda darbeye direnen halkla senin arandaki fark ne biliyor musun?

geziciler darbeci, mısır'dakiler darbe karşıtı. anlıyor musun ulusalcı?

edit: inan bana gram umrumda değil insanlığın. çekil köşeye biz senin adına da ölen her bi insan için ideolojisine bakmadan dualar ederiz.
bizzat kendi halkının üzerine ateş açmanın demokratik hak sayıldığı bir ülke ordusu için normal sayılabilecek durum.. günümüz dünyasında, güçlüler tarafından gerçekleştirilen katliam olması gereken gibi sunuluyor ne yazık ki..