bugün

(sağ üst)
görsel
verilen oylarin %88'inin meclise yansimasi, tek baslarina da olsa ufuk uras, mesut yılmaz, muhsin yazicioglu gibi farkli seslerin mecliste yer etmesi gibi hususlar dusunuldugunde bugun itibariyle gecerli olan onerme.
platoon yüz yıllar evel şöyl demiş. demokrasi en doğru yönetim biçimidir. Ama bunun için en önemli şart halkın kendisini en iyi yönetecekleri seçme yetisine sahip olmasıdır. Aksi taktirde demokrasi değil, demogoji seçimi olur.
Kanal D deki programdan alıntıdır.

bu seçim bir nevi gelin kaynana yarışma programları gibi oldu. halk en mazlum gördüğüne herkesi karşısına aldığına inandığına oy verdi. hatırlayınız semra kaynana ve sinem i...
Ben fark göremedim ve demokrasi değil demogoji kazandı bence.

ama işte demokrasi tam da bu. çoğunluğun istediği her zaman haklıdır.

hatta daha önce anlattığım bir hikaye var tekrar kısaca anlatayım. çinde bilim adamları, falcılar bir yağmurun geleceğini ve ıslanan herkesin delireceğini söylemiş. kısa süre kaldıından kimseye haber verilememiş ve saray efradı kendisini korumuş. e tabi yağmurda tüm çin ıslanmış sadece saraydaki ufak bir azınlık hariç.
yağmur dindiğinde saray ahalisi dışarı çıkmış ve kral "hepiniz delirdiniz" demiş halka. "sizi kapatmak zorundayız". halkta "asıl bunlar deli" diye hepsini tımarhaneye yollamış.

deli de olsa çoğunluk haklıdır...
(bkz: hangi demokrasi)
tek parti seçilemezsem siyaseti bırakırım diyerekten milletini tehdit eden bir başkan kazandı. böyle bir mentalite ile hareket edene demokratik yaptığına da demokrasi deniyorsa ya ben bilmiyorum ya millet bilmiyor dedirtiyor. en iyisi bir demokrasi araştırması yapalım;
(bkz: demokrasi)
demokrasi gelişmiş toplumların işiyse;
biz öyle bir toplumuz ki kapımıza dökülen kömürler ve dahi cebimize sokulan altınlar bizi pek geliştirmiş dedirten cümle.
demokrasi mi kazandı, yoksa biz demokrasiyi hiç kazanamamış mıydık?
%47 oyla %62 sandalye elde edilmesine halkın %47'sinin verdiği niteleme.
...ama laiklik kaybetti
ama ülke satıldı
ama ülke bölünmeye bir adım daha yaklaştı

demokrasi kazandı,ülke kaybetti....
demokrasi kazandı...
ama yanında abd de pkk da kazandı.
iç ve dış düşmanlar da kazandı.
imkân ve şerâit, çok namusait bir mahiyette tezahür etti...
(bkz: teşekkürler türkiye)
(bkz: orijinal demokrasi) * * * * *
doğru mu yanlış mı bilmem ama kesinlikle bir önerme değildir.
demokrasi = p
şeriat = q (d, doğru. y, yanlış.)(ayrıca "demokrasi n şeirat = {} )
p v q -> y ise p, y iken q, d
p, d iken q, y
p, y iken q, y olabilir.

zırvalayarak varmaya çalıştığım sonuç: bir koltukta iki karpuz taşınmaz.

eleştirilen demokrasinin işleyişi değil, insanların demokrasi aracılığıyla (demokrasi)' kümesine ait olanları başa getirmesidir. başta da belirtildiği gibi kesişimleri boş kümedir. hımm, edison' a selam ederim.
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
...ama türkiye kaybetti" diye devam eder.
(#1962716)
(bkz: ananıda al git demokrasisi)
demokrasiden ne anladığına göre değişen başlıktır. ülkeyi yüzde 48'in el ele, kol kola satması ise doğrudur, demokrasi kazanmıştır.
avunulacak noktası kalmamış önerme.
sonuna nokta koyulması, üstüne fazla bir şey söylenmemesi gereken cümledir. evet demokrasi kazandı. keşke chp de kazanmış olsaydı. baykal olmasaydı, rüyalar gerçek olsaydı. hayat bayram olsaydı.
(bkz: iğrenç espriler)
demokrasi =şeriat ise doğru olan cümledir.
halkın atatürk zamanından sonra söylemesi gereken ilk cümle.fakat millet şeriat kazandı demeyi daha çok seviyor.
tanim: demokrasi savunucusu kisinin mutluluk sözleri.

ben böyle demokrasi..yi cok seviyorum. (bkz: küfretmek istiyorum sayin seyirciler)
yanlıştır; hayır, hiçbir zaman kazan olmadı, hep tencereydi.
(bkz: seçimden sonra delirmek)