bugün

takiyye
atatürk diye diye ülkenin içine etmekten "demokratik" bir ortamda çok daha zararsız eylemdir. ulu önderin icraatlarını skinin keyfine göre yorumlayıp atatürk bizdendir, bizim gibi düşünmeyen yobazdır, gericidir, ittir, bağnazdır diyenler getirdiler ülkeyi bu duruma.
demokrata takiyyeci diyenlerin* demokrasi yerine fikriyatına uyduğu için militarist ve faşizan bir yönetimi arzulayabildiğini gösteren* cümle.
ha demokrat insan köprüyü geçmeden de ayıya ayı demeyi çok iyi bilir mesele sadece formata uydurmaktır.
isim zikrede zikrede insanlara iftira etmek ne ölçüde formata uygundur oda ayrı konu.
'Demokrasi bizim için bir tramvaydir.Istedigimiz duraga gelince ineriz '
diyenlerin, işlerine gelmediği zaman bahsettikleri şeyin yokluğundan yakınmalarıyla ortaya çıkan durum.
Demokrasi, Türkiyede her haltın şemsiyesi olarak kullanılan ne idüğü belirsiz bir yönetim biçimidir.
Böyle olunca ortalama Türk vatandaşları seçimlerde ''demokrasi getireceğiz'' diye vaad verenleri pek sevmezler.Malum bu demokrasinin altından ne çıkacağı belli olmaz.
malesef ki güzel ve yalnız ülkemin demokrasiyi kendi eliyle kazanması yerine tepeden inmesi sonucunda özümseyememesiyle ortaya çıkan durum.bizde herkes işine geldiği kadar demokrat,işine geldiği kadar vatansever,işine geldiği kadar müslüman,işine geldiği kadar laik olduğu sürece ayaklar altına alınmaya devam edicek bir değer olarak kalıcaktır demokrasi.ne zaman ki gerçek anlamda demokrasi,insan hakları,sosyal adalet,hümanizm ve eşitlik kavramlarını özümseriz işte o zaman biz de muhasır devletler seviyesine çıkarız.

(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: eğitim şart)
demokrasi denen kavram ne kadar içi boş bir kavram değil mi? ne demokrasisi canım ver bakalım bu ülkeyi askeriyede eline ülkede demokrasi mi kalıyor ordu istediği gibi at koştursun ülkede. yeter ki istemediğiniz parti iktidar olmasın baskı ortamında yaşamaya tercih ederim diyosunuz ya ben size daha bir şey demiyor.
a pardon ya siz 27 mayıs postalına devrim diyodunuz değil mi çok özür dilerim.
sıklıkla yaşanan bir örnek olarak;

çoğunluğun muktedir olduğu bir ülkede - bu türkiye oluyor ulan!- gayri müslim azınlıkların hadlerini bilmeden islam dinine sövmeleri.
güncel Önemli Başlıklar