bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  30 Aralık - 3 Ocak tarihleri arasında Demirkazık Zirvesi Kuzey-Batı Sırtına tırmanmak amacıyla Hüseyin Kapukaya, Seza Bürkan Yüksel ile Utku Kocabıyık'dan oluşan tırmanış ekibi ve tırmanış ekibine yardımcı olmak için Tolga Uzun, Ece Saraoğlu ile Şaziye Deniz Oğuz'dan oluşan destek ekibi olmak üzere toplam altı kişlik ODTÜ DKSK ekibi Niğde Aladağlar'a gitmiştir. 1 Ocak günü 07:30'da duvar tırmanışına başlayan üç kişilik tırmanış ekibi yaklaşık olarak saat 11:45'de düşerek kaza geçirmiştir. Kamp ekibi durumu 13:00'da Jandarmaya ve ODTÜ Ankara ekibine haber vermiştir. ODTÜ Ankara ekibi kaza haberini aldıktan sonra kurtarma operasyonu hazırlıklarına başlamış, 6 kişilik ekip Türk Silahlı Kuvvetleri DAK timi ile birlikte iki helikopterle, 16 kişilik ikinci bir ekip ise 4 araç ile (karayoluyla) olay yerine hareket etmiştir. Bu ekiplere saat 01:00'de yola çıkan 5 kişilik üçüncü bir ekibimiz daha katılmıştır. Ankara'dan hareket eden helikopterler, kamp ekibinden sağlık durumu iyi olan Şaziye Deniz Oğuz'u alarak Demirkazık Dağevi'ne indirmiştir. Dağ evinde ODTÜ ekibi dışında TDF, Hacettepe Üniversitesi, AKUT, istanbul Teknik Üniversitesi ekipleri yardım için hazır bulunmuştur. 2 Ocak günü yaklaşık olarak saat 07:45'de, yaralı olan Hüseyin Kapukaya'nın yanına ulaşılmıştır. Hüseyin'in durumu ciddiyetini korumakla birlikte hayati tehlikesi yoktur. Seza Bürkan Yüksel ve Utku Kocabıyık'ın yanına 9:30 itibariyle ulaşıldığında ise düşme sonucu travma sebebiyle yaşamlarını yitirdikleri saptanmıştır. Saat 11:45'de yine helikopterle dağ evine ulaştırılan ve Kampçı ekipte yer alan Tolga Uzun ve Ece Saraoğlu'nun sağlık durumu iyidir.

  not:Kaybettiğimiz iki arkadaşımızın cenaze
  törenleri ailelerinin isteği üzerine Perşembe günü yapılacak. Seza Bürkan Yüksel arkadaşımızın cenazesi Adapazarı'nda Perşembe öğlen kaldırılacak.
  Perşembe sabahı saat 6:00 sularında ODTÜ'den otobüs kaldırılıyor. (ODTÜ Yurtlar Bölgesi Sun Shine'nın önünde)

  Utku Kocabıyık arkadaşımız için Perşembe sabahı ODTÜ Bilgi işlem Merkezi önünde bir tören düzenlenecek, daha sonra yine otobüs ile Denizli'ye gidilmesi planlanıyor.
  ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim